Mantai, primink traumų chronologiją. Pirmą kartą petį susižeidei treniruotėje praeitų metų  pradžioje?

Taip, salėje, pernai sausio gale, praėjus savaitei po Lietuvos  čempionato. Pakartotinai traumavausi rugpjūčio pabaigoje, likus kelioms savaitėms iki pasaulio čempionato Nur-Sultane.

Kokia dabar situacija?

Ačiū, gerėjanti. Palaikau forma karantino sąlygomis, o po karantino jau ant kilimo lipsiu.

Prieš pusantro mėnesio sakei, kad ranka juda be amplitudės. Dabar judini padoriau ar stringa?

Judinu, nestringa. Nera pilnos amplitudes, bet jau nedaug trūksta, palyginus su sveika kaire ranka. Kineziterapeutai sako, kad pilna amplitudė gali ir neatsistatyti, nes vietoje kremzlės kaulas yra įdėtas. Bet jau jėgos grįžta, darau prisitraukimus

Kiek kartų prisitrauki? Kaip  Nikolajus Ilkevičius (pasaulio imtynių veteranų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas atlieka 50 prisitraukimų per  minutę – aut. pastaba)?

Dar trūksta iki meistro Nikolajaus (šypsosi). Kol kas po 10 dariau. Nepersistengiu, o, be to, maksimaliai dar nebandžiau daryti.

Kokius dar pratimus be prisitraukimų atlieki karantino sąlygomis ir kas tau sudarė pratimų kompleksą?

Bėgioju krosus, dirbu namie – Mindaugas Ežerskis atvežė štangos blynu, svarmenų, tai svorius atsargiai kilnoju. Reikalingus pratimus rankai mūsų kineziterapeutai Laura Gedminaitė ir Kęstutis Laurinskas parodė.

Ką sako Vokietijoje operavęs gydytojas?

Gydytojas Klaus Johann rekomendavo neskubėti su imtynėmis.

Ar yra nustatytas terminas iki kurio tau tai gydytojas nerekomenduoja dalyvauti varžybose?

Mažiausiai pusė metų be imtynių. Tai šiomis dienomis tas terminas sukako –  po operacijos praėjo šeši mėnesiai.

Tai galima teigti, kad karantinas imtynėms tau baigėsi?

Taip, laukiu kada dar vienas karantinas baigsis ir galėsiu treniruotis ant imtynių kilimo.

Kiek sveri?

123 kilogramus.

Tapai beveik standartiniu sunkiasvoriu!

Su Ežerskiu nusprendėme neperkopti 125 kilogramų, kad nedingtų greitis ir ištvermė. Dabar jau ir priaugti svorio nebėra taip sunku, kaip anksčiau

Tik ką sužinojome, kad atranka į Tokijo olimpines žaidynes nukelta metams. Ar pamąstai apie atranką?

Šis sprendimas reiškia, kad dabar rezerve neplanuotai atsirado dar daugiau vertingo laiko, reikalingo kokybiškai reabilitacijai. Taigi, situacija yra palanki ir šias aplinkybes būtina išnaudoti maksimaliai teisingai.

Ar šiuos metus užbrauki?

Galvoju, kad jau rudenį būsiu pasiruošęs 100 procentų. Taip pat svarstau, kad UWW nenorės tuščių metų ir surengs kokių nors galingų varžybų seriją, galimai ir pasaulio čempionatą. Jei tai įvyktų, manau, jau galėčiau dalyvauti.

Tu jau esi pasigynęs bakalauro diplomą. Ar tęsi mokslus?

Taip, pernai baigiau viešojo administravimo bakalauro studijas. O dabar, taip pat Romerio universitete, esu įnykęs į sporto industrijų vadybos magistro studijas.

Grįžkime į prieštrauminę situaciją. Liko 4 kelialapiai ir du atrankos turnyrai. Kokie likę varžovai tau neparankiausi?

Manau, kad didžiausias konkurentas yra rusas Sergejus Semionovas. O po jo rumunas, vengras, bulgaras, norvegas. Yra ir kitų. Dabar sudėtinga prognozuoti. Grįžkime į pasaulio čempionatą.  Favoritu laikytas olimpinis prizininkas rusas per pasaulį neatsirinko, reiškia jis yra įveikiamas ir gali pralaimėti kad ir vengrui Balintui Lamui. Visgi, manau, man neparankiausi gal ir būtų rumunas Alinas Alexucas-Ciurariu ir minėti rusas bei vengras. Jokiais būdais nenurašau bulgaro Miloslavo Metodievo  ir norvego Oscaro Marviko. Be to, dar neaišku, kas kontinentinės atrankos metu atsirinks Azijos turnyre, o kas dalyvaus pasaulinėje atrankoje. Ten taip pat yra reikalų.

Turi daug laisvalaikio. Kaip išnaudoji?

Skaitau, labiausiai mėgstu detektyvus, bet paskutinė perskaityta knyga buvo istorinė R.Petrausko “Barbarosa”. Filmus žiūriu įvairius, tiek fantastinius, tiek komedijas ar veiksmo. Mėgstamiausias filmas Tarantino “Bulvarinis skaitalas”. Man Kventinas Tarantinas tikrai kietas režisierius, jo kūryba pagrįsta puikiais dialogais, žiauriomis, kruvinomis scenomis. Jis kupinas fantazijos – elementarūs ir banalūs personažų dialogai išvyniojami netikėtais rakursais. Kalbant apie kiną, pasinaudojau proga namų sąlygomis pažiūrėti „Kinopavasario“ filmus. Auditorijai išmetė neblogų, ypač korėjiečių „Parazitą“. Šis labai geras, ne be reikalo Oskaru apdovanotas. Sprendžiant iš atsiliepimų taip pat vertas dėmesio filmas „Kristaus kūnas“. Būtinai pasižiūrėsiu.

Kas įstrigo skaitant „Barbarosą“?

Tiesiog patiko aiškiai parašyta istorinė knyga, kuri, nepaisant apimties, skaitėsi lengvai ir maloniai. Buvo įdomu nagrinėti priimtus sprendimus ir priežastis, kodėl būtent tokie sprendimai buvo priimami.

Su komandos draugais bendrauji?

Taip. Daugiausia pasikalbu su Kristupu Šleiva.

Ačiū už pokalbį, sėkmės!

Valdas Malinauskas