Po ilgos pertraukos mūsų šalies imtynių komanda startavo tarptautiniame turnyre. Į Kroatijoje vykstančias varžybas  išvyko devyni Lietuvos klasikai. Po „Grand Prix Zagreb Open“ turnyro atletai pasiliks Kroatijoje, kur svarbiausiems metų startams ruošis treniruočių stovykloje.

Pirma varžybų diena sėkmingai susiklostė Viliui Laurinaičiui (97 kg), kuris įveikė tris varžovus ir sekmadienį dėl turnyro aukso kovos su suomiu Arviu Savolainenu. Įdomu buvo stebėti joniškiečio imtį su lenku Tadeuszu Michaliku. Mat, dar pernai pavasarį viename interviu kalbėdamas apie atranką į Tokijo olimpines žaidynes, Vilius teigė, kad, gal būt, vienintelis Michalikas šiame svoryje į Japoniją atsirinko „per klaidą“. „Nenoriu nuvertinti lenko, bet tikrai šioje kompanijoje yra pajėgesnių atletų“, – buvo įsitikinęs Vilius.

Zagrebe lietuvis pusfinalio kovą prieš T.Michaliką laimėjo užtikrintai – pastarasis antrame kėlinuke apskritai vos išsisuko nuo pralaimėjimo mentėmis.

„Žinoma, išėjimas į tokio turnyro finalą džiugina, tačiau noriu pastebėti, kad Vilius laimėjo prieš tuos varžovus, prieš kuriuos ir privalo laimėti. Tikrąsias sportininko kondicijas pamatysime rytoj finale, kuomet teks grumtis su pajėgiu suomiu Arviu Savolainenu. Suomiai šiame svoryje neturi olimpinio kelialapio, bet turi du pajėgius atletus – minėtą Savolaineną bei Mattį Kuosmaneną. Konkurencija jų stovyklos viduje labai pakėlė abiejų imtynininkų lygį, abu siekia bilieto į Japoniją, todėl rytoj tikrai nebus lengva. Svarbu, kad Vilius dirbtų be įtampos ir išsikrautų kaip treniruotėse“, – analizavo rinktinės treneris.

Nesižarstantis pagyrimais treneris visgi kelis gerus žodžius mestelėjo Pauliui Galkinui, kuris, pasak M.Ežerskio, tiksliai vykdė nurodymus ir per pusdienį iškovojo tris brandžias pergales..

„Paulius gražiame stiliuje atsirevanšavo uzbekui, kuris pasaulio čempionate Nur-Sultane nugvelbė olimpinį kelialapį. Žinoma, šių pergalių vertė skiriasi, tačiau matome, kad kryptingas rezultatas duoda vaisių, – kalbėjo treneris. –  Pusfinalis pralaimėtas švedui, tačiau Paulius ėjo į priekį, atakavo. Šį kartą nepavyko, bet jo pasirodymas nenuvylė“.

Imtyje dėl trečios vietos Paulius Galkinas kibs į atlapus vienam iš trijulės – Ukrainos atstovui Elmarui Nuralijevui, lenkui Davidui Klimekui arba Riccardo Vito Abbrescijui iš Italijos.

Europos čempionato prizininkas Kristupas Šleiva nelaikė svorio, varžybose dalyvavo sunkesnėje svorio kategorijoje. Pirmą švedą įveikė gan užtikrintai, o su antru skandinavu užbuksavo. „Pats nesąmonių prisidirbau“, – trumpai telefonu pakomentavo panevėžietis. Jam pritarė treneris, sakydamas, kad su Kristupu liūdna nebūna.

Po ilgos pertraukos ant imtynių kilimo vėl pamatėme sunkiasvorį Mantą Knystautą. Kiek apmaudu, kad burtų valia Mantas pirmoje dvikovoje kovėsi su savo nuolatiniu treniruočių partneriu Romu Fridriku. Po pergalės prieš visaginietį Mantas kovėsi su Europos čempionato prizininku  Mykola Kučmijumi. “Manto petys po traumos atlaikė galingo ukrainiečio spaudimą, tačiau reikia kantriai dirbti ir sugrąžinti varžybinius įgūdžius. Ukrainietis, kaip ir Mantas, taip pat yra kairiarankis, todėl Mantas negalėjo pasinaudoti šiuo nepatogiu varžovams privalumu. Ši dvikova parodė, kad būtina didesnį dėmesį skirti jėgos lavinimui”, – įžvalgomis dalijosi M.Ežerskis.

Paguodoje Mantas turėtų grumtis su dar vienu Ukrainos atletu Oleksandru Černeckiu.  

Esame įpratę prie efektingų Justo Petravičiaus kovų. Zagrebe tauragiškis užtampė suomį Latvalą, tačiau akistatoje su turku buvo įsitempęs ir neatsiskleidė visu pajėgumu. Mažajame finale Justas sieks palaužti Švedijos atstovą Arditą Fazljiją. J.Petravičius prieš pusantrų metų pasaulio čempionate Nur-Sultane varžovą suvyniojo anksčiau laiko rezultatu 11:0. Ar pavyks scenarijų pakartoti Zagrebo turnyro mažajame finale – sužinosime sekmadienį.

Titas Kerševičius kvalifikacijoje nusileido pasaulio vicečempionui Mateuszui Bernatekui iš Lenkijos, o Arminas Lygnugaris neatlaikė olimpinių žaidynių prizininko Alexo Kessidžio iš Švedijos atakų. Abiem atletam šios kovos – investicija į ateitį. Tiesa, Arminas dar turės galimybę kovoti dėl bronzos paguodoje. Jaunajam Arminui Lygnugariui, norint pasidabinti turnyro bronza, teks įveikti du barjerus – moldavą Vladislavą Gutu ir ukrainietį Jaroslavą Filčakovą.

Valdas Malinauskas