Graikų-romėnų imtynių stiliaus kovomis finišavo Europos imtynių jaunių čempionatas.
Šiemet Lietuvos atletai negali pasigirti aukštais pasiekimais čempionate. Aukščiausią, dešimtą, vietą varžybose užėmė Vilius Adomaitis.
Kitų sportininkų rezultatai kuklesni.
 
Iš viso Europos imtynių jaunių čempionate rungėsi 183 klasikai iš 31 šalies.
 
Mūsų atletų imtys:
 
PENKTADIENIS
GR – 65 kg 1/8 finalo Oskari Aleksi TALALA (FIN) – Rokas ČEPAUSKAS 3:10
Teisėjai sugrybavo ir skyrė pasyvumą po kilimą varžovą vaikančiam Rokui. Netrukus išbalansuotas vilnietis atliko visai nekokį „petį” (0:3).
Prieš trumpą poilsį Čepauskas pakartojo metimą. Šįkart veiksmas greitas ir tikslus – 4:3.
Antrame kėlinuke – visiškas Roko dominavimas – išjungta skandinavo ranka, numušimas ir du palydintys ridenimai padėjo riebų tašką dvikovoje.
GR – 65 kg 1/4 finalo Rokas ČEPAUSKAS – Iosif Alexandru IONESCU (ROU) 3:6
Kovingumo per akis, tikslumo ir sėkmės pritrūko. Rokas puikiai dirba parteryje, ridenimai jam ne kartą yra atvėrę kelią į pergales. Tačiau Samokove šis svarbus atletui elementas išsiderino. Savo aktyvumu jis užsidirbo galimybę varžovo atakai apačioje. Visi dievai Roko rankose. Imk ir ridenk. Tik va, gynyboje rumunas tapo tikru roku, kurio vilnietis nepajudino. Maža to, Ionescu captelėjo suktuką ir įgijo apčiuopiamą pranašumą (1:4).
Antroje dalyje R.Čepauskas veržėsi į priekį, tačiau atakos nebuvo paruoštos, o padrikus ketinimus rumunas blokavo be ypatingų pastangų. 3:6.
 
GR – 80 kg kvalif. Hamza SERTCANLI (SWE) – Platon ŠPOLIANSKIJ 5:0 (pralaimėjimas mentėmis)
Sunku ką komentuoti, kuomet atletas pats gulasi ant menčių. Nors pradžia viltinga ir džiuginanti – po efektingų metimų per save rezultatas buvo 5:0, bet, įsismaginęs visaginietis ryžosi neapgalvotiems ėjimams. Dar prieš pirmo kėlinuko pabaigą atidavė Švedijos atletui du taškus, o po pertraukos įsivėlė į stumdynes nenaudingame abipusiame paėmime. Rezultatas toks – švedas švysteli keturbalį metimą, po kurio Platonas nusprendė nebetęsti kovos. Retas reiškinys. Na, nebent įtakojo kažkoks X faktorius, apie kurį mes kol kas nežinome.
 
GR – 110 kg kvalif. Klaudijus ČYPAS – Daniil KAZLOU (BLR) 0:8
Aistringos ir produktyvios treniruotės Klaudijų, tikėtina, ateityje pametės į aukštesnį lygį. Šiemet lietuviui imtyje su baltarusiu pritrūko fizinių kondicijų ir techninio arsenalo. Kantriai laukiame tobulėjimo.
 
ŠEŠTADIENIS
GR – 51 kg 1/8 finalo Ergi UKU (ALB) – Vilius ADOMAVIČIUS 5:7
GR – 51 kg 1/4 finalo Tamazi GLONTI (GEO) – Vilius ADOMAVIČIUS 8:0
GR – 51 kg paguoda Yauheni DASHKOUSKI (BLR) – Vilius ADOMAVIČIUS 4:1
Treneris Olegas Antoščenkovas: Vilius pusmetį nesitreniravo dėl patirtos kirkšnies traumos. Antra, sparingo trūkumas. Pernai vykom į visas stovyklas, dalyvavome varžybose, Vilius buvo tikrai geros formos. Todėl ir pergalingoje dvikovoje prieš albaną, kurią, mano nuomone, turėjo laimėti greitai ir užtikrintai, buvo begalė klaidų. Taktikos – nulis, sprendimų – nulis. Ypač tai pasimatė kovojant prie kilimo krašto. Ketvirtfinalio gruzinas? Na nejuokauk, ten suaugęs žmogus! Na, o baltarusis Viliaus lygio. Nepadarytų klaidos, būtų kitaip. Kaip jau sakiau, pusmetis be imtynių atsispindėjo kovoje su baltarusiu. Be to, mano galva, Adomavičiaus akys nedegė, trūko ugnelės.
 
GR – 60 kg kvalif. Nedas VALIULIS – Rostom MAKICHYAN (ARM) 0:11
Treneris Olegas Antoščenkovas: kol kas nuo komentarų susilaikau.
 
GR – 71 kg kvalif. Tornike MIKELADZE (GEO) – Benas MICKEVIČIUS
9:0
Treneris Olegas Antoščenkovas: Beno duomenys geri, bet galva dar neparuošta darbui Europos čempionatuose. Katastrofiškas parteris – grynai požiūrio į treniruotes atspindys. Treniruotėse reikia kentėti, draskytis, o svarstymai, kad dar iki varžybų daug laiko likę, kad nelabai svarbu bei panašūs atsikalbinėjimai išlenda atsakingais momentais. Svarbiausia, kad jis ir komandos draugai viską žino. Kuo greičiau padarys išvadas, tuo labiau padės, visų pirma, sau.
 
GR – 92 kg kvalif. Gor AYVAZYAN (GEO) – Maksim MOŽEIKO 8:0
Treneris Olegas Antoščenkovas: matau visaginiečio potencialą, bet daryti išvadų po vienos kovos negalėčiau. Pralaimėta aiškia persvara, kuri atspindi lygio skirtumus. Tačiau trenerio Vitalijaus Nagovicino braižas įžvelgiamas. Tą patį pasakyčiau ir apie kitą Visagino atletą Platoną Špolianskį.