Penktadienį Kelmėje startuoja Lietuvos jaunimo imtynių čempionatas. Varžybose rungsis graikų-romėnų, moterų bei laisvųjų imtynių stiliaus atletai ir atletės iki 20-ies metų.

Tokio lygio trijų olimpinių imtynių rungčių čempionatas Kelmėje vyks pirmą kartą, šeimininkai ne tik atsakingai ruošia varžyboms miesto sporto centro salę, bet ir jaunuosius laisvūnus, kurie savo žiūrovų akivaizdoje sieks aukščiausių tikslų.

Šeimininkai trokšta pergalių

„Tikimės, kad bent trys mūsų auklėtiniai kovos dėl aukso medalių. Kelmės komandos pagrindinė jėga Ignas Grigalaitis (74 kg), Paulius Leščiauskas (79 kg) ir sunkiasvoris Vilius Mikalauskas (125 kg). Aplink juos sukasi ir kiti atletai, kurie mato gerus pavyzdžius ir nusiteikę pateikti staigmenų, – būsimas čempionato kovas komentuoja treneris Nerijus Peleckis. –  Pastaraisiais metais mūsų pagrindiniais varžovais išlieka stipri Klaipėdos komanda, kelis pajėgius vaikinus turi vilkaviškiečiai. Kiek žinau, Kauno ir Šiaulių treneriai į čempionatą atvyks su jauniais, tačiau ir su jais reikia skaitytis, nes jų neslėgs atsakomybės našta, gali ir kokį lyderį pričiupti.”   

Treneris A.Kaselis: nesidairome talentų užsienio valstybėse

Moterų rinktinės treneris Aivaras Kaselis neslėpė, kad rinktinių sudėtis iš esmės yra išspręsta dar prieš čempionatą, todėl Kelmėje merginos užpildys varžybų trūkumą, kuris atsirado dėl pandeminės situacijos.

„Iš esmės rinktinės sustyguotos,  man daugiau rūpi pamatyti naujus veidus. Kasmet trenerius agituotuoju daugiau dirbti su panelėmis, o pažengusias skatinti atvykti į Šiaulių sporto gimnaziją. Ledai juda, bet ne tokiu greičiu, kaip noriu, todėl vėl bus proga pakalbėti su specialistais apie gimnazijos naudą treneriams, panelėms ir jų tėvams, – apie lūkesčius kalbėjo A.Kaselis. – Apskritai, didžiuojuosi, kad sugebame užauginti aukštos klasė atletes, o nesirenkame kito paplitusio kelio – užsieniečių viliojimo ir integravimo. Toks žingsnis, mano nuomone, būtų ydingas. Juolab, kad pasikeitus UWW taisyklėms paaiškėjo, kad sportininkas ar sportininkė tik vieną kartą gali keisti sportinę pilietybę, todėl ilgainiui gali nukentėti ir atvykę sportininkai, jei, tarkim, nuspręstų grįžti į savo gimtinę.“         

Klasikų treneris O.Antoščenkovas: Kelmėje sudėliosime taškus

Visiškai kitokios nuotaikos klasikų stovykloje. Šiuo metu Malmėje su imtynininkais stovyklaujantis rinktinės treneris Olegas Antoščenkovas tikino, kad, čempionatas Kelmėje jam svarbus tuo, kad galės galutinai suformuoti graikų-romėnų imtynių jaunimo rinktinę.

„Savaitgalį paaiškės, kas ruošis Europos, o kas pasaulio čempionatams. Taip, yra keli lyderiai, bet jų pavardžių dėl įvairių sumetimų nenoriu išskirti ir minėti. Kaip bebūtų, Kelmėje sudėliosime visus taškus jaunimo rinktinės formavime“, – trumpai apie keliamus tikslus atsakė treneris.

Paklaustas, ar rinktinė bus sudaryta vien iš Vilniuje besitreniruojančių atletų, treneris kategoriškai paneigė.

„Taip, natūralu, kad pagrindą sudaro sostinėje gyvenantys imtynininkai, kaip bebūtų, čia didžiausia ir geriausia imtynių bazė. Tačiau, galvoju, kad tarp lyderių tikrai pamatysime atletus ir iš kitų miestų“, – svarstė treneris.    

Valdas Malinauskas

2022 M. LIETUVOS IMTYNIŲ JAUNIMO ČEMPIONATAS

(GRAIKŲ – ROMĖNŲ, LAISVŲJŲ IMTYNIŲ IR MOTERŲ IMTYNĖS)

 Varžybos vyks 2022 m. vasario mėn. 25-26 dienomis Kelmės sporto centro sporto salėje

(J. Janonio g. 11F-1, Kelmė).

 VARŽYBŲ PROGRAMA

Vasario 25 d. (penktadienis)
Graikų-romėnų imtynės

12:30-16:30 – preliminarios kovos, paguodos kovos

17:00-17:30 – varžybų atidarymas

17:30-20:00 – kovos dėl trečios vietos, finalai, apdovanojimai.

Vasario 26 d. (šeštadienis)
Laisvosios ir moterų imtynės

 12:30 – 19:00 – preliminarios, paguodos kovos, finalai, apdovanojimai.