Bukarešte vykstančiame Europos imtynių U23 čempionate Mindaugas Venckaitis (97 kg) finišo tiesiąją pasiekė su dviem puikiomis pergalėm savo sąskaitoje. Tačiau lemiamame mūšyje pritrūko sėkmės ir nepavyko iškovoti apdovanojimo. Mažajame graikų-romėnų imtynių turnyro finale kovojęs tauragiškis rezultatu 0:6 nusileido armėnui Haykui Khloyanui bei užėmė penktą vietą.

Energingai pradėjęs kovą, Mindaugas, įpusėjus pirmam kėlinukui kiek aprimo. Teisėjai įžvelgė lietuvio pasyvumą ir suteikė varžovui galimybę atakuoti parteryje. Armėnas atliko ridenimą ir atitrūko trimis taškais (0:3). Mindaugas vėl pamėgino atgaivinti ataką, tačiau užmynė kilimo ribą. Paprašyta video peržiūra buvo bevaisė (0:5). Dar vieną tašką Mindaugas prarado po antro „stepouto“. Antroje susitikimo dalyje įjungtas papildomas variklis eigos nepakeitė – armėnas išlaikė rezultatą ir šventė pergalę 0:6.

M.Venckaitis aštuntfinalyje anksčiau laiko rezultatu 9:1 tiesiogine prasme sugniuždė Gruzijos atletą Lashą Tvildianį. Pirmame kėlinuke Mindaugas išsiveržė į priekį po puikaus metimo per dubenį. Galiausiai nuolatiniu spaudimu visiškai nuvargino gruziną, kuris sunkiai alsuodamas atliko net keturis „stepoutus“ (užžengimus už kilimo).

Kitame etape Mindaugas be ypatingo vargo pranoko Kroatijos vicečempioną Vinko Prodanovicą (7:2).

Imtyje dėl išėjimo į finalą Mindaugui teko pripažinti pasaulio vicečempiono, olimpinių žaidynių penktos vietos laimėtojo Alexo Szokes iš Vengrijos pranašumą (0:6). Varžovas rezultatą „padarė” pirmame kėlinuke, o antroje dalyje tik atsimušinėjo nuo Mindaugo išpuolių.

Šių metų Lietuvos čempionas Mindaugas Venckaitis yra jaunesnis tituluotų olimpiečių Valdemaro ir Edgaro brolis. Vyresni broliai yra iškovoję pasaulio čempionato medalius – Valdemaras trečią vietą užėmė 2007 metais Baku, o Edgaras 2014 metais laimėjo bronzą Taškente.

Rumunijos sostinėje Mindaugui sekundavo Valdemaras Venckaitis.

Iki šių varžybų aukščiausias tauragiškio tarptautinis pasiekimas – 2021 metais Dortmunde vykusiame Europos jaunimo čempionate užimta 9-ta vieta.

Bukarešte pirmoje imtyje blykstelėjo jaunasis Adomas Grigaliūnas (67 kg). Pastaruoju metu gerais rezultatais džiuginantis 21-erių joniškietis sutalžė Europos jaunių čempionato prizininko rumuno Iosifo Ionesco namų tvirtovę (6:3), tačiau ketvirtfinalyje 0:10 neprilygo dvejais metais vyresniam Europos U23 čempionato prizininkui Ivui Krasimirovui iš Bulgarijos.

Adomas Grigaliūnas čempionate tenkinosi 8 vieta (13 dalyvių).

Vilius Savickas (72 kg) neprastoje akistatoje rezultatu 4:7 nusileido Europos U23 čempionato trečios vietos laimėtojui Krisztoferiui Klanyjui iš Vengrijos. V.Savicko rezultatas – 12-ta vieta tarp 18-os dalyvių.

Graikų-romėnų imtynių turnyre burtai visai nesišypsojo Aisčiui Liaugminui (77 kg). Kaunietį jau pirmoje imtyje įveikė olimpinio jaunių festivalio čempionas ir Europos U23 čempionato nugalėtojas Khasajus Hasanlis iš Azerbaidžano (0:9). Kaunietis paguodos dvikovoje neprilygo turkui Sahanui Arcarui (0:10). Du pralaimėjimai lėmė, kad Aistis Bukarešte liko 14-oje vietoje tarp keturiolikos dalyvių.