Šeštadienį Vilniuje startuoja Šiaurės šalių imtynių čempionatas. Varžybos, kurios vyks Lengvosios atletikos manieže, kovos jaunių (U17) ir jaunimo (U20) amžiaus grupės atletai ir atletės.
 
Pirmą varžybų dieną U17-os turnyre jėgas išmėgins apie 140 klasikų, laisvūnų ir imtynininkių.
 
Sekmadienį manieže jaunimo čempionate varžysis apie 80 klasikų.
 
Šiaurės šalių čempionatas yra įtrauktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) kalendorių, todėl į varžybas UWW delegavo savo delegatą. Čempionatą stebės olimpinės kategorijos teisėjas Vaclavas Scheineris iš Čekijos.
 
Imtynių teisėjo patirtį Vaclavas kaupia nuo 2001 metų. Po aštuonių metų čekas tapo tarptautinės kategorijos teisėju. Sėkmingais dvikovų vertinimais Vaclavas pelnė atletų bei kolegų pasitikėjimą ir pasiekė aukščiausią UWW olimpinę (IS) teisėjo kategoriją.
 
V.Scheineris „švilpė“ Londono ir Rio olimpinėse žaidynėse, Europos čempionatuose teisėjavo septynis, o pasaulio čempionatuose – šešis kartus.
 
UWW delegatu skiriamas nuo 2012-ųjų ir tris kartus „šeimininkavo“ Europos jaunių (U17) ir jaunimo (U23) čempionatuose.
 
Už patikimą darbą ir dvikovų vertinimų tikslumą Vaclavas Scheineris 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse buvo apdovanotas „Auksinio švilpuko“ prizu. Iki šiol nuo prizo įsteigimo 1983-iais metais buvo apdovanota tik 110 imtynių teisėjų.
 
Penktadienį atvykęs svečias spėjo susipažinti su šalies sostine, ilgokai stabtelėjo ir skaitė čekų kalba ant sienos pritvirtintą Užupio konstituciją, stebėjosi senamiesčio unikalumu ir senų pastatų panašumu į Prahos namus ir bažnyčias.
 
„Jaučiamas kultūrų panašumas, net senamiesčio stogai raudoni kaip pas mus, tik mūsų bažnyčių sienų plytos didesnės. Nieko stebėtino, Praha taip pat vos ne dvigubai didesnė“, – šypsojosi teisėjas-tarptautininkas iš Čekijos.
 
Vaclavas prisipažino, kad nėra didelis istorijos fanas, o lankantis užsienyje jam svarbu pajusti miesto atmosferą, o bendravimas su vietiniais sudaro pilnesnį vaizdą apie šalį.
„Nemėgstu rimtų ir oficialių priėmimų, jei yra galimybė, pasirenku neformalų bendravimą, – neslapukavo Vaclavas, apžiūrinėdamas gintaro vėrinius Senamiesčio suvenyrų parduotuvėje. – Dar norėčiau kibinų paragauti ir apie lietuviškus sūrius esu girdėjęs.“
 
Nuotraukoje – Vaclav Scheiner skaito čekiškai parašytą Užupio Respublikos konstituciją