Šeštadienį Serbijos sostinėje startavo pasaulio imtynių čempionatas.

Pirmieji ant Belgrado Stark arenos imtynių kilimų grumėsi laisvųjų imtynių meistrai.

Mūsų šaliai atstovavo du šios rungties atletai – Domantas Pauliuščenko (86 kg) ir Lukas Krasauskas (97 kg).

Domantas su kazachu Azamatu Dauletbekovu varžėsi šeštadienį ir pralaimėjo varžovui 0:9.

L.Krasauskas kvalifikacijoje ritosi pirmadienį ir taip pat šešioliktfinalyje nusileido  Vengrijai atstovaujančiam Valdislavui Baitcajevui 0:10.

Moterų čempionate Lauras Stanelytė burtų valia susitiko su Anastasia Blayvas. Europos ir pasaulio jaunimo U23 čempionatų prizininkė  iš Vokietijos nugalėjo rezultatu 3:11.

Antradienis

Kamilei Gaučaitei (76 kg) burtai pametėjo dovanėlę – kvalifikacinėje imtyje jai teks grumtis su pasaulio čempionato prizininke Yuka Kagami iš Japonijos.  Tekančios saulės atstovė įrodė savo pranašumą rezultatu 0:10.

Dalyvavimo pasaulio čempionate patirties turinti Gabija Dilytė (50 kg) pirmoje dvikovoje susitiko su tokio renginio debiutante Alisson Camila Cardozo Rey iš Kolumbijos. Prieš du metus Osle vykęs čempionatas Gabijai nebuvo sėkmingas, todėl Europos jaunimo (U23) čempionato prizininkė Belgrade siekė gerinti savo statistiką, tačiau dvikova susiklostė nesėkmingai ir lietuvė patyrė apmaudų pralaimėjimą 1:4.  

Trečiadienis

K.Gaučaitės skriaudikė iš Japonijos Yuka Kagami pateko į finalą ir suteikė galimybę nugalėtoms imtynininkėms grumtis dėl bronzos. Kamilė pirmoje paguodos imtyje rungėsi su kine Y.Huang iš Kinijos. Rezultatu 0:8 laimėjo pasaulio jaunimo čempionė iš Kinijos.

Vestinos Danisevičiūtės (53 kg) varžovė kvalifikacijoje  Vengrijai atstovaujanti dukart Europos čempionė  Stalvira Orshush savo pranašumą rezultatu 0:10 įrodė pirmame kėlinuke.

Tituluočiausios šalies imtynininkės Danutės Domikaitytės (68 kg) varžovė paaiškėjo po korėjietės Jeumeun Kwon ir pasaulio U23 čempionato bronzos medalio laimėtojos Vusalos Parfianovich kvalifikacinės akistatos. Pastaroji įveikė Korėjos imtynininkę, o kitame etape rezultatu 0:2 išplėšė pergalę iš Danutės rankų.

 
Ketvirtadienis
Ketvirtadienį čempionate startavo klasikai. Mūsų šaliai atstovauja 2013 metų pasaulio jaunių vicečempionas Paulius Galkinas (77 kg) ir 2013-tų metų Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų bronzinis prizininkas Romas Fridrikas (130 kg).
 
Sunkiasvorių turnyro kvalifikacinėje imtyje Romas Fridrikas 2:1 nugalėjo vengrą Dariuszą Attilą Viteką.
 
Kitame etape Romas grumėsi su 2019 metų pasaulio jaunimo vicečempionu Colthonu Michaeliu Schultzu iš JAV ir pagudė savo varžovą ant menčių dar neįpusėjus pirmam kėlinukui!
 
Ketvirtfinalio akistatoje su pasaulio vicečempionu Aminu Mirzazadehu iš Irano R.Fridrikas po pirmo kėlinuko pirmavo 1:0, tačiau antrame kėlinuke gavo įspėjimą ir dvikova baigėsi taikiai 1:1. Pagal papildomus kriterijus teisėjai pergalę skyrė iraniečiui.
 
Romo likimas dėl patekimo į paguodos turnyrą, kuriame kovojama dėl trečios vietos, sprendėsi dvikovoje tarp iraniečio ir Oscaro Pino Hindso iš Kubos. Lietuviui buvo palankus tik vienas variantas – Amino Mirzazadeho pergalė ir iranietis ją pasiekė. Pusfinalio dvikovą persas „paėmė” identišku būdu – laimėjo pagal papildomus kriterijus rezultatu 1:1. A.Mirzazadeho pergalė lėmė, kad penktadienį R.Fridrikas paguodoje risis su ukrainiečio Mykhailo Vyshnivetskio ir Eduardo Soghomonyano iš Brazilijos poros nugalėtoju.
 
Tuo tarpu Paulius Galkinas (77 kg) neatlaikė Europos ir pasaulio čempiono Malkhaso Amoyano spaudimo ir pralaimėjo armėnui rezultatu 0:9. Deja, armėnas pusfinalyje nusileido Sananui Suleymanovui iš Azerbaidžano ir užvėrė Pauliui duris į paguodos turnyrą.
 
Penktadienį be Romo Fridriko dvikovų ant imtynių kilimo kovos dar du lietuviai. Justas Petravičius (60 kg) risis su „veikiančiu” pasaulio čempionu Zholomanu Sharshenbekovu iš Kirgizijos, o Mindaugas Venckaitis (97 kg) mėgins įrodyti savo pranašumą prieš praeitų metų pasaulio čempionato prizininką azerbaidžanietį Arifą Niftullayevą.
 
GR – 60 kg 1/16 Finalo Justas PETRAVIČIUS – Zholaman SHARSHENBEKOV (KGZ)
GR – 97 kg 1/16 Finalo Mindaugas VENCKAITIS – Arif NIFTULLAYEV (AZE)
 
GR – 130 kg Paguoda Eduard SOGHOMONYAN (BRA) arba Mykhailo VYSHNYVETSKYI (UKR) – Romas FRIDRIKAS
GR – 130 kg 1/4 Finalo Amin MIRZAZADEH (IRI) – Romas FRIDRIKAS 1:1 (pralaimėjimas pagal kriterijus)
GR – 130 kg 1/8 Finalo Cohlton Michael SCHULTZ (USA) – Romas FRIDRIKAS 0:4 (pergalė mentėmis)
GR – 130 kg Kvalif. Romas FRIDRIKAS – Dariusz Attila VITEK (HUN) 2:1
 
 
GR – 77 kg        1/16 Finalo     Paulius GALKINAS – Malkhas AMOYAN (ARM) 0:9

Moterų imtynės

WW – 68 kg     1/16 Finalo     Vusala PARFIANOVICH –  Danutė DOMIKAITYTĖ 2:0

WW – 53 kg     Kvalif.               Vestina DANISEVIČIŪTĖ – Stalvira ORSHUSH (HUN) 0:10

WW – 76 kg     Paguoda          Kamile GAUČAITĖ – Yuanyuan HUANG (CHN) 0:8

WW – 76 kg     Kvalif.               Kamilė GAUČAITĖ – Yuka KAGAMI (JPN) 0:10

WW – 50 kg     Kvalif.               Alisson Camila CARDOZO REY (COL) – Gabija DILYTĖ 4:1

WW – 55 kg     Kvalif.               Laura STANELYTĖ – Anastasia BLAYVAS (GER) 3:11

Laisvosios imtynės

FS – 86 kg        1/16 Finalo      Azamat DAULETBEKOV (KAZ) – Domantas PAULIUŠČENKO 9:0

FS – 97 kg         1/16 Finalo     Lukas KRASAUSKAS – Vladislav BAITCAEV (HUN) 0:10