Šiandien treneriui Alvydui Tileniui sukako 60 metų. Todėl ir pakalbėsime apie jį. Neoficialiai, o kiek vėliau oficialiai.

Neoficialūs štrichai

Visas mano gyvenimas skirtas imtynėms. Kuomet pats sportavau, 6-7 metus važinėjau į treniruotes Šiauliuose. Nuolatos kirbėjo noras atvežti imtynes į Kuršėnus. Rodžiau iniciatyvą, net kilimas buvo nupirktas. Tik jis, nepamenu kodėl, nusėdo Joniškyje (šypsosi).

———————————————-

Vaikus Kuršėnuose pradėjau treniruoti nuo 1999 metų. Taip jau išeina, jog esu imtynių pradininkas miestelyje. Dirbu iki šiol. Vadinasi, pavyko padaryti kažką prasmingo.

———————————————

Būta ir sopulių. Nuolatos persekioja geriausio draugo Valdo Jasočio netektis. Dažnai jaučiu, kad kažko trūksta. Ypač varžybų metu, tuomet pradedu galvoti, kaip jis pasielgtų, ką patartų. Jo trūksta, labai trūksta, jis paliko gilų pėdsaką ir šiame gyvenime jo niekas nepakeis. Valdo atminimui iniciavau jo vardo turnyrą. Kol dirbsiu, šios varžybos vyks. Be abeju, daug bendrauju su savo bendraamžiais – Evaldu Malele, Arvydu Krikščiūnu, Vidmantu Žibučiu ir kitais imtynėms neabejingais asmenimis, bet su Valdu mes buvome ne tik draugais, bet ir bendražygiais.


Veiklos pakanka. Be treniruočių Kuršėnuose pavyko suburti grupę vaikų Papilėje. Ruošiu dirvą jauniems treneriams. Greitai mokslus baigs Karolis Kygas. Slapčia vyliuosi, kad jis tęs pradėtus darbus. O gal dar kas nors iš jaunimo atsiras? Mano didelis troškimas nepaleisti vaikų, kurie nuolatos prižiūrimi, vyksta į varžybas, susiranda naujų draugų, socializuojasi.

——————————————–

Turiu dvi pavardes. Iki dešimtos klasės net mokytojai rašydavo Tylenis. Nekreipiau dėmesio. Vėliau jau reikėjo vis taisyti, kad būtų kaip gimimo liudijime ir pase. Iš tikrųjų aš nesu tylenis, ypač, kuomet ant kilimo kovoja mano vaikai. Kitas dalykas, ne su visais moku bendrauti. Gal kitaip pasakysiu, nemoku reikšti minčių svetimiems. Savi supranta iš pusės žodžio. Toks charakteris.

———————————————-

Didelis džiaugsmas anūkės Lukrecija, Gabija, Sofija ir Mila.

„Taip taip…atvažiuoja pas mus į Trakus, kartais vasarą aplanko, kartais per šventes – Naujuosius, Velykas… Būna, kad ir mes į Kuršėnus užvažiuojam, – pasakojo duktė Skaistė. – Taip, vaikystėje mane vežiodavosi į varžybas aiškindavo, kokios taisyklės…namie kai buvau maža žaisdavom abu imtynes, mokydavo gudrybių. Ir kai atvyksta į Vilnių su varžybomis, jei yra galimybės važiuoju jau su savo šeimyna parodyti koks senelio darbas, ką jis ten veikia“.

„Ir tikrai žinau, kad šis darbas tai tikra svajonė, labai myli tai ką daro, jam labai patinka ne tik siekti aukštumų su savo treniruojamais vaikais, bet ir labai patinka su jais bendrauti, kurti ryšį su jais, vaikystėje net pavydu būdavo, kad taip gražiai bendrauja su savo mokiniais ir savinasi mano tėtį, o dabar, kai esu suaugusi, suvokiu kaip tai yra gražu ir tikra“, – džiaugiasi Skaistė.

 

Valdiškas tekstas

Treneris Alvydas Tilenis gimė 1964 m. vasario 5 d. Vilkiškės kaime (Šiaulių rajonas) ir šiandien švenčia nuostabų 60-čio jubiliejų. Alvydas susipažino ir pamilo imtynių sportą nuo 1978 m. Savo sportinį kelią pradėjo Šiauliuose, laisvųjų imtynių skyriuje, bet nebuvo abejingas ir graikų-romėnų imtynėms. Per savo sportavimo laikotarpį yra tapęs daugkartinis vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo Lietuvos čempionatų nugalėtoju, prizininku. Aukščiausias pasiekimas – 1984 m. Lietuvos imtynių vicečempionas.  Du kartus – 1994 ir 1995 metais – iškovota čempionato bronza.

Imtynių treneriu Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokykloje Alvydas pradėjo dirbti 1999 metais.

Treneris yra atsakingas, mylintis savo darbą specialistas, kuris savo užsidegimu sugebėjo sumotyvuoti ne vieną paauglį eiti sporto keliu bei visada padeda iškilus sunkumams ir nepalieka bėdoje. Kiekvienas imtynių bendruomenės narys apie Alvydą atsiliepia kaip apie nuoširdų, rūpestingą, ieškančio kompromisų žmogų.

Treneris yra išugdęs ne vieną garsų imtynininką:

–  Marijus Grygelis ir Gytis Kulevičius, daugkartiniai įvairių amžiaus kategorijų Lietuvos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai; Europos čempionato penktos vietos laimėtojai.

 – Karolis Kygas ir Linas Damkus – daugkartiniai įvairių amžiaus grupių Lietuvos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.

– Tomas Bartkus, Kornelijus Bernotas, Paulius Kadauskas, Mantas Kasparavičius, Ugnius Spaičys, Erikas Bijeikis, Ignas Jagminas, Gedas Milašauskas, Redas Milašauskas, Dovydas Jucius, Lukas Vrublevskij ir Modestas Vrublvskij yra tapę daugkartiniais vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo Lietuvos čempionatų nugalėtojais bei prizininkais.

Treneris Alvydas Tilenis yra apdovanotas Lietuvos imtynių federacijos Atleto Bronzos ženklu.