Anykščiuose vyko Lietuvos graikų-romėnų imtynių vaikų čempionatas. Į šių metų čempionatą atvyko šešiolikos komandų jaunieji atletai. Tarp atvykusių vėl, kaip ir prieš metus, nebuvo Tauragės delegacijos. Drįstu abejoti, kad Tauragės krašte yra perteklius tokių atletų kaip olimpiečiai, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai Svajūnas Adomaitis, broliai Edgaras bei Valdemaras Venckaičiai, todėl kelia nuostabą imtynių palydėtuvės užmarštin. Paradoksas – vienintelis imtynininkas, prasimušęs į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes tauragiškis Edgaras Venckaitis savo krašte ko gero liks be pasekėjų. Imtynių saulėlydį Tauragėje dar kokiam laikui gali atitolinti jaunesnieji Venckaičių dinastijos atstovai – Darius ir Mindaugas. Bet kas toliau? Panašu į tai, kad elitinių atletų darymo mašina užtikrintai grimzta į dugną. Bus įdomu rudenį paanalizuoti sporto žaidynių statistiką ir sulyginti rezultatus iki ir po imtynių.

Yra ir gerų žinių. Kol Tauragės imtynės kuisiasi nežinomybėje (gal ten ir vyksta kažkoks procesas, bet kad sportininkų nėra šalies čempionate, tai faktas), imtynių rinkoje atsirado naujas žaidėjas – imtynių centras iš Gargždų. Šiemet beveik visose varžybose teko sutikti šio centro imtynininkus su treneriu Egidijumi Gikaru priešakyje. „Teko ilgai ir kantriai bendrauti su rajono valdžia. Mumis patikėjo, dabar ilgai ir kantriai darbais įrodinėsiu, kad vadovai, įsileidę imtynes į Gargždus, nepadarė klaidos,“, – kalbėjo naujai iškepto imtynių centro treneris.

Jaunųjų atletų kovos ant imtynių kilimo parodė, kad šalies imtynių pasaulyje vyksta judėjimas ir vakarykščius favoritus kiekvieną akimirką pasiryžę į šoną pastūmėti ambicingi varžovai. Jei praeitais metais dominavo Vilniaus miesto ir Joniškio rajono komandos, tai šiemet sublizgėjo klaipėdiečiai. Uostamiesčio sportininkai laimėjo trečdalį viso čempionato aukso. Namo į pajūrį Klaipėdos komanda išvyko su penkiais pirmos vietos, dvejais sidabro ir penkiais bronzos medaliais. „Tai kruopštus Klaipėdos miesto trenerių įdirbis. Dar prieš 3-4 metus Artūras Ševelkovas džiaugėsi, kad duris atvėrė naujos specializuotos imtynių salės, kurias lanko daug mažų vaikų“, – apie kolegų pasiekimus pasakoja rinktinės treneris Vladimiras Audickas.

Specialistai atkreipė dėmesį į čempionų titulus iškovojusius Vilių Adomavičių iš Marijampolės, vilnietį Roką Čepauską, Jokūbą Gugą iš Panevėžio, Karolį Petravičių iš Klaipėdos, joniškietį Pijų Baldyšių ir Visagino atletą Sergejų Kolodiną. „Šie imtynininkai turi neblogą techninę bazę, jie šiandien aiškiai išsiskiria iš beveik pusantro šimto į Anykščius atvykusių atletų būrio, todėl visai tikėtina, kad ateity jie galės papildyti olimpinio sporto centro auklėtinių gretas“, – pajėgiausius savo amžiaus grupės jaunuosius atletus vertino Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Giedrius Dambrauskas.

Kalbant apie dvikovas, tai, ko gero daugeliui įsiminė akistata tarp Karolio Petravičiaus iš Klaipėdos ir favoritu laikytu vilniečio Damiano Matveikos (62 kg). Daugiau patyrusiam imtynininkui iš sostinės buvo pranašauta pirma vieta, jis kruopščiai ruošėsi varžyboms, atsikratė nemažai svorio. Tačiau klaipėdietis įžūliai kibo į paėmimus ir galiausiai paguldė vilnietį ant menčių. “Gal su svorio mėtymu Damianas persistengė? Ne visada pasiteisina blaškymasis ir išskaičiavimai. Esu tikras, kad savo svoryje jis būtų pirmas, o dabar neatsistatė po svorio mėtimo ir liko be aukso“, – svarstė treneris V.Audickas.

Čempionate neįmanoma buvo nepastebėti vilniečio Roko Čepausko meistriškumo. Pirmas jo varžovas nė nesivargino išeiti ant kilimo, o kitus Rokas įveikė vos prasidėjus kovoms.

Anykščiuose ant imtynių kilimo kovojo 131 atletas.

Valdas Malinauskas

Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių čempionais svorio kategorijose tapo:

Sv.kat.

    kg

Dalyvių

skaičius

Vardas, pavardė Miestas/rajonas
26 3 Tauras Marcinkus Klaipėda
29 5 Eimantas Andriuška Šiaulių rajonas
32 19 Vilius Adomavičius Marijampolė
35 14 Rokas Čepauskas Vilnius
38 15 Nojus Asipauskas Marijampolė
41 17 Dovydas Ponelis Joniškis
44 6 Donatas Rindeikis Klaipėda
47 5 Vladislav Šulžickij Visaginas
50 8 Orestas Každailis Panevėžys
54 8 Sergej Kolodin Visaginas
58 3 Justas Staneika Kazlų Rūda
62 3 Karolis Petravičius Klaipėda
66 5 Vladas Lileika Klaipėda
73 6 Jokūbas Guga Panevėžys
80 4 Liukas Bomgardas Šiauliai
+80 5 Pijus Baldyšius Joniškis