Pasaulio imtynių čempionatas įgauna pagreitį. Šiandien, antrą turnyro dieną, Maskvos “Olimpijskij” sporto komplekse kovas tęsė graikų-romėnų imtynių meistrai. Ant kilimo kovojo ir trys mūsų šalies atletai.


Sėkmingiausiai su savo varžovais grūmėsi Laimutis Adomaitis. Vienu metu buvusio joniškiečio sportinė karjera buvo pakibusi ant plauko. Tam, kad patektų į 2008 metų olimpines žaidynes, Laimučiui tereikėjo dar vienos, lemiamos pergalės atrankos cikle. Nusivylęs atletas išėjo “atostogų” savo noru. Tačiau grįžęs ant kilimo po dviejų metu pertraukos Laimutis stebėtinai greitai atgavo formą. Jei Europos čempionate pavasarį buvo matyti, kad atletas neatlaiko aukšto tempo, tai Maskvoje vėl pamatėme kovotoją spindinčiom akim. “Ant imtynių kilimo grįžta sportininkas, iš kurio aš visuomet tikėjausi rezultato. Savo karjeroje jis yra iškovojęs ir Europos jauniu čempionato bronzą, ir užėmęs trečią vieta žemyne tarp suaugusiu. Vaikinas potencialą turi, tereikia jį teisingai nukreipti. Jis gimęs būti imtynininku”, – apie savo auklėtinį pasakojo buvęs šalies rinktinės treneris Grigorijus Kazovskis.

Buvęs joniškietis pirmoje svorio kategorijos iki 84 kilogramų kovoje nesunkiai įveikė Christianą Mosquerą iš Kolumbijos (3:1/1:0).

Antra dvikova buvo principinė. Būtent vokiečiui Janui Fischeriui Laimutis pralaimėjo balandžio mėnesį Europos čempionate. Po trijų kėlinukų nervingų grumtynių vokiečių štabas skeryčiojo rankomis. Jiems mįsle tapo Laimučio gynyba parteryje, kuomet Laimis kaip guminė timpa persisuko, tačiau tašku neatidavė. “Girdėjau kaip treneris Vartanovas rėkė, kad kentėčiau. Tai ir kentėjau”, – kovos akimirkas prisimena L.Adomaitis. Laimutis šventė pergalę rezultatu 1:0/0:1/2:0.

Dėl patekimo į pusfinalį reikėjo nugalėti Nenadą Zugajų.  Šiemet kroatas įsitaisė tarp penkių geriausių savo svorio Europos imtininkų. Jo ambicijas patekti į pasaulio čempionato finalą išdavė savimi pasitikinčio žmogaus šypsena. Tačiau lemiamame trečiame kėlinuke kroatas sunkiai šnopavo, o šypsnį pakeitė susirūpinimas – Laimutis pirmavo, o iki finalinio švilpuko teliko 40 sekundžių. Vieną akimirka Laimis varžovą prispaudė prie kilimo krašto. Nelemti keli centimetrai ir šiltas gyvenimas pusfinalyje. Tačiau, kalbant futbolo terminais, neįmuši tu, tai įmuša tau. Laimis užkibo ant Zugajaus panerimo ir akimirkai suklupo. To pakako, kad teisėjai vieną tašką skirtų kroatui. Šis taškas buvo lemiamas, nes pagal taisykles, surinkus vienoda balų skaičių, laimi tas, kas veiksmą atliko paskutinis. Galutinis rezultatas – 0:1/1:0/1:1.

Edgaras Venckaitis (60 kg) besiruošdamas šiom varžybom atsikratė virš septynių kilogramų. Burtų valia jam teko susitikti su kaimynu iš Baltarusijos Dmitrijumi Alenskiu. “Varžovas puikiai prisimena Edgaro akibrokštą, kuomet Europos čempionate įveikė labai pajėgų rusą Kovalenko, todėl , manau, Edgariuko šiek tiek prisibijos”, – svarstė rinktines treneris Ruslanas Vartanovas. Taip ir atsitiko. “Perdegęs” Alenskis darė vieną klaidą po kitos ir Venckaitis nesunkiai nugalėjo (0:1/3:0/1:0).

Dvikovą su gruzinu  Revazu Lashkhi lietuvis “paleido” susitikimo pradžioje. Trys prarasti taškai gruzinui garantavo persvara parteryje, kuria jis išnaudojo. Galutinis rezultatas – 2:3/0:2.

Mindaugas Mizgaitis (120 kg) pralaimėjo startinę kova gerai pažįstamam Vladimirui Guralskiui iš Izraelio (1:0/0:1/0:2).

Trečiadienį ant imtynių kilimo kovos Aleksandras Kazakevičius. Jo pirmas varžovas svorio kategorijoje iki 74 kilogramų bus Mehdi Rahmanas Mohammadis iš Irano.

Valdas Malinauskas

Mindaugas Mizgaitis – Vladimiras Guralskis (Izraelis)

Edgaras Venckaitis – Revazas Lashkhi (Gruzija)

Laimutis Adomaitis – Christianas Mosquera (Kolumbija)

Laimutis Adomaitis – Jan Fischer (Vokietija)