Šiauliuose vyko atviros graikų- romėnų imtynių veteranų pirmenybės. Pasigalynėti su lietuvaičiais atvyko šeši Ukrainos imtynių veteranai. Ukrainos komandos lyderis – dukart pasaulio veteranų čempionas, Ukrainos ir Amerikos veteranų čempionatų nugalėtojas Michailo Nilipiukas. Su tituluotu varžovu teko galynėtis Arvydui Krikščiūnui.

Anykštėnas jau buvo susitikęs su ukrainiečiu du kartus – per pasaulio veteranų imtynių čempionatus Suomijoje ir Serbijoje, ir abu kartus pralaimėjo. Trečias kartas nemelavo.

Prasidėjus kovai, grėsminga ukrainiečio ataka uždirbo jam tašką. Arvydas nenuleido rankų ir po kelių mėginimų atsilošė vieną balą ir laimėjo pirmąjį kėlinuką. Antrąjį kėlinuką ukrainietis pradėjo dar grėsmingiau, tačiau beatakuodamas užsirovė ant kontraveiksmo ir prarado tašką. Parteryje, po apgaulingo judesio, Arvydas atliko „lemputę“ ir rezultatas tapo 3:0. Stovėsenoje ukrainietis, neturėdamas ką prarasti, pradėjo dar agresyviau pulti ir iki kėlinuko pabaigos atsilošė du taškus, tačiau rezultatas 3:2 buvo palankus A.Krikščiūnui, kuris po gražios, permainingos bei taktiški brandžios kovos iškovojo čempiono vardą „C“ divizione (69 kg). „Nesitikėjau tokio pasipriešinimo ir pradžioje neįvertinau Arvydo“, – po dvikovas nusiminęs pripažino Michailo Nilipiukas.

Atkaklios kovos vyko „D“ divizione svorio kategorijoje iki 85 kilogramų. Lionginas Širvelis pirmoje kovoje po 3 kėlinukų nugalėjo Vladimirą Prusakovą iš Anykščių, o finalinėje kovoje įveikė gan pajėgų klaipėdietį Algirdą Kačėtą.

Vladimiras Strolia („D“ divizionas, 97 kg) iš Panevėžio kasmet pasižymi kaip techniškas imtynininkas. Finale, kovodamas su Lazdijų seniūnu ir laisvųjų imtynių treneriu Vidmantu Dambrausku, Vladimiras buvo greitesnis ir po gražaus metimo per save antrame kėlinuke paguldė varžovą ant menčių.

Nepavargstantys veteranai kaunietis Antanas Mauza („E“ divizionas, 97 kg) ir Stasys Šeduikis iš Lazdijų tik po trijų kėlinukų kovos išsiaiškino, kas vertas būti šių metų čempionu. Juo tapo vyriausias varžybų dalyvis Antanas Mauza, kuriam virš 70 metų.

Pirmenybėse kovojo 41 imtynių veteranas iš Lietuvos ir Ukrainos.

www.imtynes.lt informacija