Lietuvos imtynininkai dalyvavo visose septyniose praėjusį savaitgalį Tamperėje (Suomija) vykusio Europos imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijose, tačiau nė vienam mūsų šalies atstovui nepavyko iškovoti medalių ar olimpinių kelialapių.

Iš keturiolikos kovų Lietuvos atstovai laimėjo tik keturias. Tenka pastebėti, kad per varžybas Suomijoje kai kuriems mūsų imtynininkams paprasčiausiai trūko sportinio pykčio.
Reklama

Aukščiausias vietas iš mūsiškių užėmė Svajūnas Adomaitis (svorio kategorija iki 60 kg; 27 dalyviai) ir Vladislavas Lukaševičius (iki 84 kg; 30 dalyvių). Jie buvo devinti.

Mindaugas Mizgaitis (iki 120 kg; 22) užėmė 13-ąją, Mindaugas Ežerskis (iki 96 kg; 28) – 16-ąją, Antonas Audickas (iki 55 kg; 21) – 18-ąją, Aleksandras Kazakevičius (iki 74 kg; 28) – 19-ąją, o Aleksejus Djakonovas (iki 66 kg; 25) – 24-ąją vietas.

Europos čempionate dalyvavusi mūsų šalies komanda nebuvo stipriausios sudėties. Varžybose Suomijoje nedalyvavo Lietuvos čempionai Edgaras Venckaitis (iki 60 kg), Valdemaras Venckaitis (iki 74 kg) ir Laimutis Adomaitis (iki 84 kg).

Šiuo metu olimpinius kelialapius turi tik du Lietuvos imtynininkai – M. Ežerskis ir V. Venckaitis.

Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas Eltos korespondentui Tomui Gaubiui sakė, kad mūsų šalies sportininkai Tamperėje parodė savo dabartinę sportinę formą. Treneris mano, kad Lietuvos sportininkai buvo tinkamai pasirengę kovoti Europos čempionate.

„Šiam čempionatui rengėmės kaip vienam pagrindinių metų startų. Kadangi iškovoti kelialapius į olimpines žaidynes Europos pirmenybėse buvo labai sunku, čempionatas Tamperėje mums buvo kontrolinės varžybos prieš likusius du atrankos į olimpines žaidynes turnyrus”, – sakė R. Vartanovas.

Europos čempionate olimpiniai kelialapiai atiteko kiekvienoje svorio kategorijoje geriausiai iš teisės kovoti Pekine dar neturėjusių sportininkų pasirodžiusiam atletui.

„Nepaisant pralaimėjimų Suomijoje, Lietuvos imtynininkai yra pajėgūs kautis su savo varžovais. Dar turime laiko ištaisyti klaidas. Tikėsimės, kad ateityje mus lydės sėkmė. Dabar svarbiausia – gerai pasirengti atrankos turnyrams”, – tvirtino R. Vartanovas.

Treneris negalėjo pasakyti, kuris Lietuvos rinktinės narys Europos čempionate pasirodė geriausiai. R. Vartanovas dėl stabilumo išskyrė S. Adomaitį. „Šis sportininkas pastaruoju metu beveik visose aukšto rango varžybose iškovoja po kelias pergales. Tačiau iš jo laukėme dar geresnių rezultatų. Labai norisi, kad jam pavyktų patekti į antrąsias iš eilės olimpines žaidynes”, – sakė R. Vartanovas.

Treneris apgailestavo, kad pirmoji čempionato kova nesėkmingai susiklostė rinktinės kapitonui M. Ežerskiui – pasaulio vicečempionas turėjo pripažinti pasaulio jaunimo čempiono iš Turkijos pranašumą.

„Po šios kovos pamatėme silpnų M. Ežerskio vietų. Gerai, kad dabar, o ne per olimpines žaidynes. Grįžus namo, reikės detaliai išnagrinėti pralaimėtą kovą”, – teigė R. Vartanovas. Anot trenerio, Mindaugas neblogai buvo pasirengęs čempionatui, tačiau jam šį kartą nebuvo keliami dideli uždaviniai. „Svarbiausia jam buvo patikrinti savo jėgas ir dar geriau pažinti savo varžovus, su kuriais galbūt teks kovoti Pekine”, – tvirtino R. Vartanovas.

„Šis pralaimėjimas nėra tragedija, tačiau labai apmaudu. Reikės šiek tiek laiko, kad atsigaučiau”, – po varžybų sakė dešimtą kartą Europos čempionate dalyvavęs 30-metis M. Ežerskis.

„Tikėjomės, kad dėl aukštų vietų ir kelialapio į olimpines žaidynes Tamperėje kovos M. Mizgaitis. Jis turi visus reikalingus duomenis, kad galėtų kautis su visais varžovais. Tačiau jam nepasisekė, nors buvo gerai pasirengęs”, – apgailestaudamas sakė R. Vartanovas.

A. Kazakevičius kovojo aukštesnėje svorio kategorijoje nei jam įprasta – vietoj V. Venckaičio. Per atrankos į olimpines žaidynes turnyrus Aleksandras turėtų kovoti svorio kategorijoje iki 66 kg.

Paskutinieji du atrankos į olimpines žaidynes turnyrai vyks gegužės mėnesį Romoje (Italija, gegužės 9-11 dienomis) ir Novi Sade (Serbija, gegužės 23-25 dienomis). Šiuose turnyruose kiekvienoje svorio kategorijoje bus išdalinta atitinkamai po keturis ir tris olimpinius kelialapius. Atrankos turnyruose negalės dalyvauti teisę į Pekiną vykti jau turintys atletai. Kiekvienoje svorio kategorijoje Pekine kiekvienai šaliai galės atstovauti tik po vieną imtynininką.

Anot R. Vartanovo, iškovoti olimpinį kelialapį atrankos turnyruose bus lengviau, nes po pirmųjų dvejų atrankos varžybų – pasaulio ir Europos čempionatų sumažėjo konkurencija.

„Būtų labai malonu, kad Pekino olimpinėse žaidynėse dalyvautų rekordinis Lietuvos imtynininkų skaičius. Tai būtų ir trenerių, ir federacijos vadovų, darbo įvertinimas. Iki šiol daugiausiai mūsiškių – trys – kovojo Atėnų olimpinėse žaidynėse”, – sakė Lietuvos rinktinės treneris.

Beje, kitų metų Europos imtynių čempionatas tikriausiai bus surengtas Vilniuje. Galutinį sprendimą gegužės mėnesį priims Tarptautinė imtynių federacija.

Tomas Gaubys (ELTA)