Nors imtynės – tradiciškai vyriška sporto šaka, moterys ant kilimo kovoja ne mažiau atkakliai ir aistringai nei vyrai.

Kai kurie šios sporto šakos žinovai netgi tvirtina, kad moterų imtynės kur kas įdomesnės nei vyrų.  Mat moterys kovoja kūrybingiau ir pikčiau. Jos ne tokios racionalios ir pirmiausia stengiasi użpulti, o ne apsiginti.

Ši sporto šaka dar nėra populiari.  Moterų imtynės šiemet pirmą kartą įtrauktos į Olimpinių żaidynių programą.

Imtynininkės teigia, kad dėl šios sporto šakos jos sulaukia daugiau vyrų pagarbos, o kai kurie vaikinai netgi bijo użkalbinti kovotojas.

Savo kovotojų patirtį merginos gali pademonstruoti netgi ant kilimo. Vilniuje Lengvosios atlektikos manieže savatgalį surengtame imtynių čempionate nugalėjusi tauragiškė Ernesta Gotautaitė sėkmingai kaunasi ir medaus ringe „Gintarinės ledi” konkurse.

„Medaus ringe kovoti sunkiau.  Medus slysta, sunku priešininkę tvirtai suimti ir permesi.  Be to, ten reikia ir pasimaivyti”, – aiškino moterų imtynių varżybų čempionė E.Gotautaitė.

Tą pačią dieną per televizorių rodė ir jos kovą medaus ringe su krepšininke Karla. Nors Ernesta bent dešimt kartų į medų murkdė savo varžovę, pastaroji nugalėjo dėl savo artistinių sugebėjimų.

Vilniaus Lengvosios atletikos manieže ant kilimo kovojo keturiolika merginų. Iš jų tik trys ar keturios merginos taip ir neužlipo ant apdovanojimų pakylos.

Ant aukščiausio laiptelio stovėjo E.Gotautaitė, Sandra Geištoraitė bei Aldona Jakštaitė iš Kauno ir Jana Mickevičiūtė iš Šiaulių.

Merginos tvirtino, kad vaikinai, sužinoję, jog jos – imtynininkės dažniausiai iš pradžių sutrinka, tačiau artimiau susipażinę nebesistebi sportininkių pomėgiu.

Kovotojos vienbalsiai tvirtino, jog sulaukia didesnės pagarbos iš aplinkinių.  Jos patikino, jog nesunkiai ant menčių paguldytų ir agresyviai nusiteikusį vaikiną.

Saulius Jarmalis „Sostinės” korespondentas