Rostove prie Dono baigėsi Europos jaunių graikų ir romėnų imtynių čempionatas. Kaip jau pranešėme, Lietuvos atstovai ten laimėjo po vieną aukso, sidabro ir bronzos medalį. Sugrįžę į namus imtynininkai ir jų treneriai papasakojo varžybų smulkmenas.
-Į Rusijos pietuose esantį Rostovą vykome traukiniu dvi paras, – pasakojo treneris Ruslanas Vartanovas. – Ten teko imtis, esant 40 – 44 laipsniams karščio, salėje buvo kiek vėsiau, bet vis vien mūsiškiams neįprasta. Nepaisant to, vaikinai pasirodė itin gerai – visų spalvų medaliai vainikavo metų darbą, rengtas stovyklas, išvykas. Pasiteisino ir tai, jog pagrindinis darbas vyko Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC). Čia treniravosi net šeši imtynininkai iš 8, juos rengėme su Grigorijumi Kozlovskiu.
Europos čempionu tapęs vilnietis Aleksandras Kazakevičius (pirmas treneris Remigijus Gustas) sakė, kad jo svorio ( 850 kg) buvo 20 atletų. Pogrupyje jis 5:0 nugalėjo gruziną ir 3:2 – ukrainietį, o ketvirtfinalyje susitiko su turku. R. Vartanovas sakė, kad Aleksandras atliko veiksmą, privertusį visą salę pašokti: pakėlęs iš parterio varžovą, išsilenkęs jį permetė per galvą – teisėjai tai įvertino aukščiausiu balu – 6. Pirmaudamas 8:0, mūsiškis truputį atsipalaidavo ir, likus 20 sek. iki imties pabaigos, turkas sušvelnino santykį iki 8:5. Pusfinalyje teko kovoti su Azerbaidžano atletu, kuriam pernai Odesoje vilnietis pralaimėjo 7:8 – šį kartą pasiektas revanšas 4:3. Finale 3:0 nugalėtas armėnas Chosrovas Melikianas: mūsiškiui pavyko atlikti du veiksmus – paridenimą ir iš šono pakėlus varžovą numesti. Čempioną apdovanojo Europos imtynių federacijos prezidentas Cenas Cenovas ir olimpinis čempionas Vartaresas Samurgaševas – be medalio ir diplomo vilnietis parsivežė televizorių „TOSHIBA“.
Labai arti aukso medalio buvo ir Laimutis Adomaitis (76 kg), visas imtis iki finalo baigęs pirma laiko, o pusfinalyje armėną paguldęs ant menčių per 1 min. 46 sek. Jis buvo žiūrovų, kurie jį įsiminė iš čia vykusio tarptautinio turnyro, numylėtinis. Ramaus būdo (draugų pravardžiuojamas Meškiu) Laimutis lėtai išsijudina, todėl iš pradžių iniciatyvą turi varžovai, bet paskui yra nesulaikomas. Gaila, kad finale jam nepavyko atlikti veiksmų, nugalėtoju tapęs gruzinas Akakijus Jokadzė tik išnaudojo Joniškyje pradėjusio imtis mūsiškio klaidas ir laimėjo 3:0.
Bronzos prizininku tapęs vilnietis Aleksejus Skolinas (63 kg) ketvirtfinalyje sunkiai kovojo su lenku, išeikvojo daug jėgų, todėl pusfinalyje 0:3 pralaimėjo ukrainiečiui, bet kovoje dėl trečios vietos tokiu pat rezultatu įveikė Turkijos atletą.
Per daug pasitikėjęs savimi Vladimiras Myza (60 kg) šiemet neįstengė pakartoti pernykščio rezultato – penktos vietos. Nepavyko šalies čempionui Vladislavui Lukoševičiui (69 kg), kuris galėjo pretenduoti į prizininkus, bet pralaimėjo būsimam čempionui ir pajėgiam armėnui. Kovingai ėmėsi joniškietis Ernestas Bagužis (42 kg), bet jam pritrūko fizinės jėgos, troškūnietis Aleksas Janovičius (54 kg) nugalėjo Kroatijos atstovą, sunkiasvoriui šiauliečiui Robertui Budriui 9100 kg) teko auginti svorį (jo normalus svoris – 90 kg), todėl tarp sunkesnių varžovų jam buvo nelengva.

Vytautas Saulis