Graikų-romėnų imtynininkas Robertas Budris tikisi, kad kitais metais jam pavyks iškovoti kelialapį į 2008-ųjų Olimpines žaidynes Pekine. Dėl vietos Lietuvos rinktinėje dvidešimtmetis šiaulietis varžysis su devyneriais metais vyresniu Mindaugu Ežerskiu, kuris savo sportinį kelią taip pat pradėjo Šiauliuose, netgi užaugo tame pačiame miesto rajone, vadinamajame „Taškente”.

Kuris šiaulietis vyks į Pekiną?

Robertas Budris treniruotis pradėjo nuo aštuonerių metų, kai į treniruotes jį atvedė dabartinio trenerio Aivaro Kaselio brolis Vilandas. „Pasiritinėjau ant kilimo – patiko, tai iki šiol ritinėjuosi, – šypsodamasis sako R. Budris. – Tais metais, kai atėjau į treniruotes Šiauliuose, dar treniravosi M. Ežerskis. Tuo metu jis man buvo tas sportininkas, į kurį norėjau lygiuotis”. Vėliau savotišku idealu tapo rusas Aleksandras Karelinas, dvylika metų neturėjęs sau lygių ir nepralaimėjęs nė vienos kovos. Jo sąskaitoje 9 pasaulio, 12 Europos ir 3 olimpiniai aukso medaliai. Paskutinėje savo kovoje 2000-ųjų olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje imtynių legenda pralaimėjo amerikiečiui.
Roberto treneris A. Kaselis sako, kad jo auklėtinis turi tai, kas svarbiausia aukštos klasės imtynininkui. „Ant kilimo jam nėra lygių. O imtynininkui svarbiausia – nebijoti savo varžovo, koks jis tituluotas ar garsus bebūtų. Reikia būti ir puikiai fiziškai pasirengus – imtynininko kojos, rankos ir nugara turi būti stiprūs. Robertas visa tai turi. Jis vienas realiausių kandidatų į Pekino olimpines žaidynes ir greičiausiai pats realiausias kandidatas į Londono olimpines žaidynes. Tiesa, kaip ir visur, sporte negalima sustoti, reikia nuolat daug dirbti”. Artimiausiuose R. Budrio ir jo trenerio planuose – Lietuvos čempionatas vasario mėnesį. Pagrindinis jo konkurentas bus jau minėtas M. Ežerskis. „Mindaugas taip pat tikisi patekti į olimpines žaidynes, kurios jam greičiausiai būtų paskutinės. Lietuvai Pekine atstovauti galės tik vienas tos pačios svorio kategorijos imtynininkas. M. Ežerskio pusėje bus patirtis, įgyta daug metų dalyvaujant tarptautinėse varžybose, tačiau Robertas taip pat tikisi, kad pavyks įveikti vieną geriausiu visų laikų Lietuvos imtynininkų”, – savo auklėtinio sėkme tiki A. Kaselis. Nepaisant rezultatų Lietuvos čempionate, galutinį sprendimą, kas vyks į olimpiadą, priims rinktinės treneriai ir federacijos specialistai, atsižvelgdami į visą ketverių metų sportininkų pasiruošimo ciklą bei esamą imtynininko sportinę formą.

Ar treneris eis kepti bandelių?

Sėkmingiausi R. Budrio karjeros metai buvo 2005-ieji. 96 kilogramų svorio kategorijoje graikų-romėnų imtynininkas iškovojo trečiąją vietą Europos ir Pasaulio jaunimo čempionatuose, o Suaugusiųjų planetos pirmenybėse užėmė devynioliktą vietą. Jis buvo pakviestas į Lietuvos olimpinį sporto centrą kartu su kitais kandidatais ruoštis Pekino olimpinėms žaidynėms, pripažintas geriausiu Lietuvos sportininku moksleiviu. Šiais metais imtynininką persekiojo traumos – teko gydytis įplyšusius kelio, nykščio ir peties raiščius. Nepaisant nesėkmių, Robertas dalyvavo Europos ir Pasaulio jaunimo čempionatuose. Dar nebaigus išsigydyti traumų, Europos čempionate imtynininkas užėmė 14 vietą, o Pasaulio čempionate Gvatemaloje buvo septintas. Tai buvo geriausias lietuvių rezultatas. Daugkartinio Lietuvos čempiono įvairiose amžiaus grupėse treneris A. Kaselis sako, kad jo auklėtinis – vienas perspektyviausių Lietuvos graikų-romėnų imtynininkų. „Labai tikiuosi, kad kaip tik jam pavyks įgyvendinti ir mano svajonę – išugdyti olimpinių žaidynių dalyvį. Esu sakęs, kad jei nors vienas mano auklėtinis pateks į olimpiadą, tai bus mano trenerio darbo viršūnė, galėsiu nebetreniruoti imtynininkų, o eiti, pavyzdžiui, kepti bandelių”. Žinant pastarųjų metų R. Budrio rezultatus ir imtynininko užsidegimą dirbti, atrodo, jog tik laiko klausimas – 2008 ar 2012 metais treneris darbą su imtynininkais iškeis į tešlos minkymą. Nors kyla įtarimas, jog sulaukęs savo svajonės išsipildymo A. Kaselis persigalvos ir dirbs treneriu, kol išsipildys naujas troškimas – išugdyti olimpinį čempioną…

Egidijus ANGLICKIS