Anykščiuose triukšmingai pasibaigė vienas labiausiai prestižinių imtynių turnyrų Lietuvoje. Net 139 atletai iš septynių valstybių  atvyko tarptautines varžybas, skirtas Anapilin iškeliavusiam imtynių puoselėtojui Vladui Žmoginui. Sportininkai iš Vokietijos (Greifswaldas, Frankfurtas prie Oderio), Lenkijos (Baltstogė), Rusijos (Tilžė, Ragainė), Ukrainos (Kostopolis), Estijos (Valga), Latvijos (Daugpilis, Liepoja, Saldus) ir Lietuvos jaunučių ir jaunių amžiaus grupėse grūmėsi dėl 11-os medalių komplektų.

„Tai savotiškas Lietuvos imtynių „Didžiojo kirčio“ turnyrų etapas. Anykštėnai sėkmingai konkuruoja su Visagino taurės varžybomis, Kauno turnyru ir klaipėdiečiais, kurie organizuoja turnyrą Kariuomenės ir visuomenės dienai paminėti. Apgailestauju, kad per daug vadeles atleido panevėžiečiai, kurie ne vienus metus ambicingai vedė Aukštaitijos taurės varžybas. Tačiau sunkmečiu į šį turnyrą suvažiuodavo ne patys stipriausi užsienio atletai ir renginys, tikiuosi laikinai, prarado aukštas pozicijas“, – pastebi šalies jaunučių rinktinės treneris Vladimiras Audickas.  

Gausiausioje svorio kategorijoje iki 32 kilogramų (18 dalyvių) nugalėtoju tapo anykštėnas Domas Krikščiūnas, kuris finalinėje kovoje gan užtikrintai laimėjo prieš šiaulietį Edgarą Gentvilį.  Domas prieš mėnesį dalyvavo Kauno tarptautiniame turnyre ir patyrė traumą. Treneriai  abejojo, ar jis galės rungtis Anykščiuose. Tik varžybų išvakarėse Domui nuėmė gipsą. Gavęs tėvų palaiminimą anykštėnas nenuvylė savo gerbėjų – ant imtynių kilimo kovojo drąsiai ir užtikrintai.

Anykštėnas Nerijus Venslovas (35 kg, 16 dalyvių) laimėjo pogrupio kovas ir finale susitiko su ukrainiečiu Nazaru Prokopčiuku. Pirmosiomis kovos sekundėmis, atlikęs metimą, Nerijus pirmavo, bet skubėjimas ir netvirtas varžovo suėmimas, atliekant veiksmą, nulėmė kovos baigtį. Ukrainietis prigavo Nerijų pavojingoje padėtyje, tvirtai užveržė suėmimą ir privertė atsigulti ant menčių.

Svorio kategorijoje iki 38 kilogramų (8 dalyviai)  nugalėtoju tapo Aleksanderas Gincas iš Vokietijos. Finale vokietis pranoko visaginietį Dmitrijų Parechelešvilį.

Šios amžiaus grupės Lietuvos imtynių lyderis Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis Kristupas Šleiva kovojo svorio kategorijoje iki 42 kilogramų (14 dalyvių). Kiek didesnį pasipriešinimą buvęs panevėžietis juto risdamasis su vokiečiu Roy Lehmannu. Finale Kristupas lengvai įveikė joniškietį Donatą Gudmoną.

Tauragės imtynininkas Darius Venckaitis (47 kg, 16 dalyvių) finale nugalėjo latvį Vilemaną Frilinsą.

Gan užtikrintai galynėjosi klaipėdiečiai broliai Justas ir Paulius Galkinai, kurie tapo šių varžybų nugalėtojais. Justas, svorio kategorijoje iki 53 kilogramų (16 dalyvių) finalinėje kovoje susirungė su pastoviu savo varžovu Airidu Danusevičiumi iš Šiaulių. Po atkaklios, trijų kėlinukų kovos, baigiantis laikui Justas atliko riedinį ir išplėšė pergalę. Paulius svorio kategorijos iki 59 kilogramų (11dalyvių) finale įveikė anykštėną Gytį Galinį.

Vokietis Alianas Marzievas (66 kg, 13 dalyvių) finale įveikė joniškietį Deividą Gudmoną.

Itin stiprių ir pajėgių sportininkų kompanija susibūrė svorio kategorijoje iki 73 kilogramų (8 dalyviai ). Finale nugalėtojo vardą iškovojo Vokietijos atletas Davidas Litau, kuris lemiamoje imtyje palaužė Konstantino Bielskio iš Rusijos pasipriešinimą. Anykštėnas Lukas Čiučelis liko trečias.

Klaipėdietis Valentas Rudys (85 kg, 6 dalyviai)  be didelio pasipriešinimo nugalėjo savo varžovus. Finale Valentas nugalėjo savo treniruočių draugą Roką Šarpnicką. Trečią vietą laimėjo Donatas Grybas iš Anykščių.

Sunkiausioje svorio kategorijoje iki 100 kilogramų (8 dalyviai) niekas nesugebėjo pasipriešinti  Dominykui Orlovui. Anykštėnui finale įveikė Przemyslawą Opryszczko iš Lenkijos ir įrodė, kad jis šioje amžiaus grupėje pajėgus konkuruoti su geriausiais Europos sunkiasvoriais.

 Varžybų dalyviams buvo sudarytos sąlygos aplankyti žymias miesto vietas, pasipliuškenti Anykščių baseine, ragauti nacionalinio paveldo produktus bei degustuoti ekologiškus gėrimus. Vokietijos, Estijos, Ukrainos ir Lenkijos treneriai liko sužavėti vaišingumu bei parodytu dėmesiu ir pakvietė anykštėnus dalyvauti jų organizuojamose varžybose. Dar šią vasarą Anykščių krašto imtynininkai dalyvaus tarptautiniuose turnyruose Estijoje ir Vokietijoje.

Kad varžybos vyktų aukštame lygyje, daug prisidėjo turnyro rėmėjai: Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių KKSC, UAB „Jara”, UAB „Zujų paukštynas”, UAB „Cesta”, UAB „Seltra”, UAB „Norfos mažmena”, Aukštaitijos brovarai, AB „Rokiškio sūris”, UAB „Rudilė”, AB „Anykščių kvarcas”, Alvydas Taleišis, Vasilijus Jakovlevas, Vytautas Šimkus, Darius Vizbaras ir Vladimiras Strolia.

Turnyro informaciniai rėmėjai: Nykščiai ir Anykščių krašto laikraštis „Šilelis”.

Arvydas Krikščiūnas