Klaipėdoje vyko tradicinis tarptautinis jaunių-jaunučių graikų-romėnų imtynių turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės ir visuomenės dienai paminėti. Geriausiai sekėsi uostamiesčio atstovams, kurie net dešimtyje svorio kategorijų rungėsi finale. Penkiems iš jų pavyko įveikti savo varžovus ir tapti šio turnyro nugalėtojais.

Vaikų grupėje svorio kategorijoje iki 26 kg svečias iš Latvijos Jevgenijus Sinkovas finale įveikė klaipėdietį Donatą Rindeikį ir pelnė aukso medalį. Bronzos medaliais pasipuošė kitas uostamiesčio jaunasis imtynininkas Deividas Kaziulis bei joniškietis Martynas Muižys.

32 kg svorio kategorijoje visaginietis Sergejus Kolodinas atkaklioje kovoje finale parklupdė savo varžovą iš Joniškio Eimantą Vilimą ir tapo nugalėtoju. Bronzą iškovojo joniškietis Paulius Grigaliūnas ir Bogdanas Bulovas iš Latvijos.

Šiaulietis Edgaras Gendvilis karaliavo 38 kg svorio kategorijoje. Jis finale susirungė su kauniečiu Ignu Bukausku. Po atkaklios kovos pergalę šventė jaunasis šiaulietis. Bronzą pelnė marijampolietis Vilius Savickas ir klaipėdietis Mantas Vaičiakas.

Net 24 dalyviai kovojo svoryje iki 44 kg. Čia pajėgiausias buvo Šiaulių rajono atstovas Gedas Milašauskas. Jis finale įveikė turnyro šeimininką Artiomą Petrovą. Trečiąsias vietas iškovojo latvis Janis Lociksas bei Bagramas Mamedovas Rusijos.

63 kg svorio kategorijoje klaipėdietis Romanas Karavajevas lemiamoje imtyje nesunkiai įveikė anykštėną Mantą Ulį ir iškovojo turnyro „auksą“. Bronzos apdovanojimu tenkinosi šiaulietis Agnius Rumbinas bei klaipėdietis Mindaugas Perminas.

Jaunučių grupėje svoryje iki 47 kg nepralenkiamas buvo Rusijos atstovas Nikolajus Ivanovas. Jis finale įveikė klaipėdietį Andrių Kirjanovą. Treti liko ukrainietis Andrejus Sidorenko ir visaginietis Dmitrijus Parachelašvili.

59 kg svorio kategorijoje sau lygių neturėjo buvęs šiaulietis Airidas Danusevičius. Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis  finale nesunkiai įveikęs Šiaulių rajono imtynininką Dovydą Jucių. Bronzos medalius pelnė klaipėdietis Vytautas Vinčiūnas ir joniškietis Dovydas Petkevičius.

Uostamiesčio atletas Egidijus Slavinskas svorio iki 74 kg finale ant menčių paguldė panevėžietį Ernestą Lapinską ir tapo turnyro nugalėtoju. Bronzos medaliais pasipuošė visaginietis Miroslavas Mitiunas ir joniškietis Šarūnas Gulbinas.

85 kg svorio kategorijoje stipriausias buvo klaipėdietis Valentas Rudys. Sidabro medalį pelnė kitas uostamiesčio atletas Edgaras Nasretdinovas. “Bronza” atiteko Gyčiui Šaduikiui iš Vilniaus.

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 50 kg sau lygių neturėjo tauragiškis Darius Venckaitis. Įveikęs visus varžovus, jis tapo turnyro nugalėtoju. Sidabrą iškovojo visaginietis Artūras Leonaitis, o bronzą – Šiaulių rajono atstovas Gytis Kulevičius ir ukrainietis Rodionas Sadčikovas.

54 kg svorio kategorijoje klaipėdietis Justas Galkinas savo varžovams nepaliko jokių vilčių. Sidabrą pelnė atstovas iš Rusijos Andrejus Andrušenko, o bronzą – Donatas Gudmonas iš Joniškio.

Justo brolis Paulius Galkinas pasekė brolio pėdomis. Jis visus varžovus paguldė ant menčių ir pelnė turnyro nugalėtojo titulą. Sidabro medalis atiteko visaginiečiui Maratui Akbulatovui, o bronza – ignaliniečiui Nikolajui Spornyjui.

Sunkiausioje svorio kategorijoje iki 100 kg nugalėtojo vardą iškovojo visaginietis Romas Fridrikas. Antrą vietą pelnė klaipėdietis Marius Knystautas, kuris buvo privertęs Romą nemenkai pasijaudinti. Bronzos medaliu pasipuošė klaipėdietis Denisas Nedoboras ir kaunietis Rokas Minikevičius.

Jaunimo grupėje, svorio kategorijoje iki 60 kg savo pranašumą įrodė Vilniaus-Tauragės atstovas Justas Petravičius. Jis finale įveikė latvį Denisą Leckį ir tapo nugalėtoju. Trečią vietą iškovojo klaipėdietis Ramzes Vlasovas ir Rusijos imtynininkas Antonas Apanasiukas.

Varžybas teisėjavo bei apdovanojimus nugalėtojams ir prizinininkams teikė kariai-savanoriai, pasaulio ir Europos prizininkai grandinis Mindaugas Ežerskis, eiliniai Mindaugas Mizgaitis, Aleksandras Kazakevičius, Valdemaras Venckaitis ir Laimutis Adomaitis.

Jaunieji sportininkai gyveno kareivinėse, vaišinosi kareiviškoje valgykloje, buvo supažindinti su Lietuvos kariškių buitimi, Dragūnų batalionu bei jo turima ginkluote.

Po varžybų sportininkai, pasisėmę teigiamų įspūdžių ir geros nuotaikos, išvyko namo ruoštis ateinančioms varžyboms.

Šį turnyrą organizavo Lietuvos kariuomenės sporto klubas, Klaipėdos miesto graikų-romėnų imtynių klubas “Kova” ir Klaipėdos miesto sporto centras.

Turnyre dalyvavo 152 atletai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Ukrainos.