Budapešte vyko pasaulio imtynių veteranų čempionatas. Iš Vengrijos sostinės su „bronziniu“ laimikiu grįžo vilnietis Nikolajus Ilkevičius ir Stasys Šeduikis.

Abu atletai savo svoriuose turėjo po penkis varžovus.

Nikolajui Ilkevičiui nepavyko apginti prieš metus iškovoto pasaulio imtynių veteranų čempiono titulo. Vilnietis šiemet trečią vietą užėmė „D“ divizione svorio kategorijoje iki 69 kilogramų.

„Norėjau laimėti prieš švedą Hansą Lindahlį kuo greičiau. Jis man patogus varžovas, žinojau, kad švedas silpnai ginasi. Tačiau tenka pripažinti, kad pralaimėjau taktiškai. Du greiti mėginimai atakuoti buvo neparuošti. Po antro bandymo pridusau. Išlindo neteisingo pasirengimo varžyboms pasekmės – dėl šonkaulio traumos vasarą praleidau ne imtynių salėje, o kilnodamas štangas. O iš kultūristo raumenų ant kilimo naudos mažai. Dingo sprogstama jėga, buksuoja kvėpavimas. Ant skersinio lengvai prisitraukiu 70 kartų, tačiau jau po pirmos minutės apleido jėgos. Nieko, kitais metais atsigriebsiu“, – pasakojo N.Ilkevičius.

66 metų Mikališkės kaimo gyventojas (Kapčiamiesčio seniūnija) Stasys Šeduikis grūmėsi „E“ divizione svoryje iki 97 kilogramų.

Visų galų meistru vadinamas S.Šeduikis (dirbo miško kirtėju, fotografu, restauratoriumi, skulptoriumi, jūreiviu, šaltkalviu, gaisrininku…) papildė bronzinių trofėjų kolekciją – tokios pat prabos  medalius jis anksčiau yra iškovojęs pasaulio veteranų laisvųjų ir graikų-romėnų imtynių čempionatuose, kurie vyko Lenkijoje ir Albanijoje.

Saulius Matuolis („C“ divizionas) svorio kategorijoje iki 76 kilogramų įveikė vokietį Uwę Hemmanną, tačiau vėliau pralaimėjo Steve Hortonui iš JAV ir liko septintoje vietoje (14 dalyvių).

Valdas Malinauskas

www.imtynes.lt

PAAIŠKINIMAI

Amžiaus grupės (divizionai):

Div. A: gimę 1981 – 1988 m.

Div. B: gimę 1973 – 1980 m.

Div. C: gimę 1965 – 1972 m.

Div. D: gimę 1958 – 1964 m.

Div. E: gimę 1957 m. ir ankščiau.

Svorio kategorijos:
50-58; 63; 69; 76; 85; 97; 97-130 KG