Estai didžiuojasi savo sportiniu istoriniu paveldu. Prieš gerą šimtmetį Estiją garsino žymūs pasaulinio lygio profesionalūs imtynininkai Georgas Lurichas, Georgas Hackenshmidtas, Aleksanderis Albergas. Kiek vėliau imtynių pasaulyje sužybėjo Eduardo Putsepo žvaigždė. Pietryčių Estijos kaimelyje Vastselinoje gimęs atletas triumfavo 1924 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – Putsepas iškovojo auksą lengviausiame svoryje.  

Pagerbiant olimpinį čempioną Estijoje 35-tą kartą rengiamas tarptautinis Eduardo Putsepo graikų-romėnų imtynių turnyras. Šiemet surengtose varžybose sėkmingai startavo  Joniškio sporto centro ir imtynių sporto klubo „KOVA“ imtynininkai. Veru miestelyje trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai iškovojo aštuonis medalius.

Tarp jauniausių (gimusių 2000 m. ir jaunesnių) pirmąją vietą iškovojo Martynas Muižys (sv.kat. 26 kg).

Puikiai kovojo Paulius Grigaliūnas (sv.kat. 32 kg). Paulius kaip ir Martynas įveikė tris priešininkus. Šiose varžybose Pauliui buvo įteikta ne tik taurė ir medalis, bet ir skirtas piniginis prizas. „Tai įvertinimas už labai gerą darbą ant imtynių kilimo. Estijoje specialistai Paulių pripažino geriausiai turnyre kovojusiu joniškiečiu“, – pasakojo treneris Rytis Keršys.

Nors ir patyrė vieną pralaimėjimą, tačiau pagyrimų nusipelnė Eimantas Vilimas (sv.kat. 35 kg.). Eimantas į veikęs tris varžovus, pateko į finalą ir iškovojo antrąją vietą.

Antanas Janušas (sv.kat. 45 kg) liko šeštoje vietoje.

Neprasčiau joniškiečiams sekėsi kovoti tarp jaunių (gimusių 1995 m. ir jaunesnių). Turnyro nugalėtoju tapo Lukas Degimas (sv.kat. 69 kg). Lukas laimėjo tris imtis.

Antras vietas iškovojo Mantas Laskovas (sv.kat. 46 kg), Kęstutis Žvirgždas (sv.kat. 50 kg), Donatas Gudmonas (sv.kat. 58 kg) ir Deividas Gudmonas (sv.kat. 76 kg).

Tarptautiniame turnyre be joniškiečių kovojo imtynininkai iš visų Estijos klubų bei Liepojos (Latvijos) komanda.

Ant imtynių kilimo galynėjosi 103 imtynininkai.

www.imtynes.lt  informacija