Rugsėjo 8 dieną Buenos Airėse (Argentina) vyksiančioje Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sesijoje delegatai pasirinks vieną iš trijų sporto šakų, kuri pateks į 2020 metų olimpinių žaidynių programą. Kovą šioje loterijoje tęsia beisbolas,  skvošas ir imtynės.

Maskvoje vykusio pasaulio lengvosios atletikos čempionato metu Europos olimpinio komiteto (EOC) prezidentas  Patrickas Hickey duotame interviu pareiškė, kad jo vadovaujama organizacija rems imtynių sportą.

– Pats mūsų organizacijos pavadinimas primygtinai kužda, kad turime apsaugoti Europos sporto interesus, – sakė Patrickas Hickey.  – Daugelyje Europos šalių imtynės yra svarbus sportas. Čia persipina tradicijos, populiarumas ir socialiniai reiškiniai. Todėl EOC palaiko imtynes. Žinau, kad imtynių pozicijos IOC sesijoje bus tvirtos. Už imtynių išsaugojimą jau pasisakė daug įtakingų IOC narių.

– Imtynės į IOC sesiją atvyksta su naujuoju FILA prezidentu Nenadu Lalovičiu, naujomis taisyklėmis ir nauja vystymosi strategija. Kokias reformas imtynininkams patartumėte įgyvendinti pirmiausia?

– Reforma yra sudėtingas kompleksinis darbas. FILA turėjo labai mažai laiko naujovių paruošimui ir įgyvendinimui. Pažiūrėkite, kokią didelę pažangą savo sporto šakos pateikime padarė dziudo. Iš esmės jie  suformavo ir sporto rinkai pateikė šiuolaikinį patrauklų produktą. Jų pėdomis seka imtynininkai. Jie patobulino taisykles. Pradėjo dialogą su televizijos kompanijomis. Pirmieji žingsniai padaryti. Dabar svarbu yra nesustoti. Savo teigiamą įvaizdį būtina pateikinėti nuolatos.

– Ar padidins imtynių šansus Buenos Airėse neseniai praūžęs dopingo skandalas JAV beisbole?

– Dopingas yra globali problema visam sportui. Tačiau imtynininkai turėtų kalbėti ne apie svetimas problemas, o stengtis išryškinti gražiausias imtynių sporto puses. Imtynininkai privalo suvokti, kad visos tris sporto šakos turi savo valstybių, kurios jas palaikys. Visos tris turi savo kozyrius, kuriais kirs lemiamu metu. Visos tris federacijos atliko dideli prezentacinį darbą. Tačiau imtynės rankose turi itin stiprią kortą – kortą, kurios neturi nei beisbolas, nei skvošas.  Ši korta – sporto šakos fundamentalumas ir natūralumas. Todėl imtynės ir buvo įtrauktos į pirmąsias antikos laikų olimpinės žaidynes Senovės Graikijoje.

– Kodėl imtynės ne iš karto buvo įtrauktos į pirmųjų Europos žaidynių programą, kurios vyks Baku 2015 metais?

– Sprendimas organizuoti Europos žaidynes gimė 2012 metų  gruodžio 8 dieną  po didžiulės sėkmės, kurios susilaukė Azijos, Afrikos ir Panamerikos žaidynės.  Mes išsiuntinėjome  į tarptautines sporto federacijas Europos žaidynių projekto pristatymą ir kvietimus dalyvauti Baku-2015 žaidynėse. FILA ilgai neatsakė į mūsų laiškus. Viskas pasikeitė, kai šių metų vasario mėnesį FILA pradėjo vadovauti Nenadas Lalovičius. Jis iš karto pradėjo derybas ir jau kovo 13 dieną buvo pasirašyta sutartis tarp EOC ir FILA. Taigi, imtynininkai dalyvaus Europos žaidynėse 2015 metais. Esu tikras, kad tai prisidės ir prie žaidynių, ir prie imtynių vystymo. 

www.imtynes.lt  pagal užsienio spaudą