Vilniuje vyko tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono graikų-romėnų imtynių turnyras. Dvyliktą kartą surengtose varžybose dalyvavo 70 atletų iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Uzbekistano ir Lietuvos.

Turnyre sėkmingai kovojo šiais metais Europos ir pasaulio čempionatuose medalius iškovoję mūsų šalies atletai. Visus varžovus savo svoriuose įveikė ir turnyro nugalėtojais tapo pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų prizininkas Romas Fridrikas (96 kg), Europos jaunių čempionato trečios vietos laimėtojas Kristupas Šleiva (55 kg) ir Europos jaunimo vicečempionas Mantas Knystautas (120 kg).

Trenerių nenuvylė ir aukštą antrą vietą turnyre iškovojo kaunietis Eividas Stankevičius (84 kg). „Finale Eividas pramiegojo situaciją dvikovos pradžioje. Vėliau mėgino surasti savo veiksmą, tačiau nesugebėjo prisitaikyti prie Azijos jaunimo čempionato prizininko Džonibeko Otabekovo iš Uzbekistano. Bus įdomu stebėti jų akistatą po savaitės Latvijoje“, – apie savo auklėtinį kalbėjo treneris Saulius Liaugminas.

Dar keturi mūsų šalies atletai tenkinosi trečiąja vieta. Bronzos medalius iškovojo Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai Justas Petravičius ir Darius Venckaitis (abu 60 kg), Rūtenis Uginčius (66 kg) ir Martynas Nemsevičius (84 kg).

“Visi kovėsi garbingai. Analizuojant kiekvieno “bronzininko” kovas, reikia atsižvelgti, kad pagrindiniai varžovai buvo metais-dviem vyresni. Arčiausiai tikslo buvo Martynas Nemsevičius, tačiau kovoje su uzbeku lietuvio veiksmuose pasigedau fantazijos. Rūtenis Uginčius dėl traumų ant kilimo grįžo po pusantrų metų pertraukos. Justui Petravičiui ir Dariui Venckaičiui pritrūko patirties – jiems anksčiau neteko kovoti su agresyviais ir ne pagal amžių subrendusiais uzbekais. Vien dėl to, kad į Lietuvą užsuko Azijos imtynių mokyklos atstovai,  vertėjo organizuoti R.Bagdono turnyrą“, – svarstė šalies rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

Lietuvos imtynių federacijos generalinis sekretorius K.Dobrovolskas pažymėjo, kad tradicinio turnyro „svorį“ padidino premjero Algirdo Butkevičiaus apsilankymas varžybų finalinėje dalyje. „Malonu, kad vienas įtakingiausių valstybės asmenų nepamiršta savo jaunystės pomėgio ir kasmet apsilanko imtynių renginiuose. Be to, šiemet buvo ypatinga proga – premjero bičiuliui pasaulio čempionui Rimantui Bagdonui sukako 75-eri, todėl jo vardo turnyras buvo tinkama proga įteikti dovaną“, – pasakojo LIF generalinis sekretorius.

Valdas Malinauskas


Alfredo Pliadžio nuotraukos

Varžybų protokolai:

2013 Bagdono TT 55_60_66_74_84_96 kg
2013 Bagdono TT 120 kg