Šiandien Vilniuje vykusioje Lietuvos imtynių federacijos ataskaitinėje ir rinkimų konferencijoje  43 balso teisę turintys federacijos nariai vienbalsiai naujuoju prezidentu išrinko Valentiną Mizgaitį.

Tik ką 59-ąjį gimtadienį atšventęs V.Mizgaitis apie savo ketinimus buvo pranešęs prieš tris savaites vykusiame federacijos prezidiumo posėdyje. Tuo tarpu konferencijos metu buvo pasiūlytas dar vienas kandidatas – Vladimiras Mataitis, kuris, ilgai nesvarstęs, atsiėmė savo kandidatūrą ir sprendimą aiškino tuo, kad nėra tinkamai pasiruošęs rinkimams.

Naujai išrinktas LIF prezidentas, 1975 metų pasaulio jaunimo čempionas išdėstė savo vadovavimo gaires ir padėkojo vieningai juo pasitikėjusiems federacijos nariams.  „Didžiausias mano užnugaris yra šie atletai, – rodydamas į konferenciją stebinčius A.Kazakevičių, M.Ežerskį, L.Adomaitį ir M.Mizgaitį kalbėjo naujasis LIF vadovas. – Tai jie kreipėsi į mane ir pasiūlė dalyvauti LIF vadovo rinkimuose“.

Rinktinės trenerių vardu Mindaugas Ežerskis padėkojo V.Mizgaičiui už jau nuveiktus darbus imtynių labui ir buvo tikras, kad  Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininkas pulkininkas leitenantas yra tinkamiausia kandidatūra suvienijant imtynių bendruomenę.

M.Ežerskiui antrino Londono olimpinių žaidynių prizininkas Aleksandras Kazakevičius. „Graikų-romėnų imtynininkai yra pasiekę puikių rezultatų, atsirado takoskyra tarp „klasikų“ ir „laisvūnų“. Esu tikras, kad V.Mizgaičio kompetencija padės suvienyti įvairių stilių atstovus į vieną kumštį. Juk esame viena imtynių šeima“, – kalbėjo A.Kazakevičius.

Galiausiai Ričardas Matijošaitis kreipėsi į konferencijos dalyvius ir primygtinai laisvųjų imtynių delegatams siūlė balsuoti už V.Mizgaitį. „Vardan imtynių ateities šalyje privalome ieškoti kompromisų ir vengti konfrontacijų, todėl kiekvieno atiduotas balsas už Mizgaitį pasitarnautų  kilnių tikslų siekimui. Atėjo laikams rimtiems pokyčiams“, – sakė R.Matijošaitis.

Be prezidento rinkimų konferencija patvirtino federacijos veiklos ir finansines ataskaitas bei balsavo už keletą įstatų papildymų.

Valdas Malinauskas