Šiauliuose vyko Lietuvos jaunučių graikų-romėnų imtynių čempionatas.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio miestų, Visagino, Marijampolės savivaldybių, Anykščių, Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Tauragės, Šiaulių, Joniškio rajonų – viso 14 komandų. Neatvyko Kupiškio rajono ir Kazlų Rūdos sav.  komandos. Ant imtynių kilimo iš viso kovojo 131 atletas.

Nugalėtojais ir prizininkais svorio kategorijose tapo:

32 kg (9 dalyviai)

1. Martynas Muižys Joniškio r.
2. Marius Godvanas Kauno m.
3. Lukas Matelionis Anykščių r.
3. Dovidas Deveikis  Panevėžio m.

Martynas jau trečią kartą laimėjo Lietuvos čempionatą. Jis yra iškovojęs auksą vaikų amžiaus grupėje ir vieną titulą laisvųjų imtynių turnyre. Jis puikiai išnaudoja savo teigiamas savybes – greitį ir jėgą. Šiuo metu Martynas lyderis.

35 kg (7 dalyviai)

1. Mindaugas Venckaitis Tauragės r.
2. Adomas Grigaliūnas Joniškio r.
3. Laimis Čižas Tauragės r.
3. Edvardas Ragoža Šalčininkų r.

Mindaugas – jauniausias Venckaičių šeimos brolis. Judesiais ir azartu primena Edgarą, o dėmesingumą ir discipliną perėmė iš Valdemaro. Įtemptoje finalinėje kovoje įveikė gana patyrusį Adomą Grigaliūną (šių metų laisvųjų imtynių vaikų čempioną, praeitų metų graikų-romėnų imtynių vaikų čempioną). Labai malonu prizininkų gretose matyti jauno Trakų rajono trenerio Laimono Gečo auklėtinį  Laimį Čižą.

38 kg (11 dalyviai)

1. Lukas Pagirys Kauno m.
2. Ramūnas Plungė Visagino s.
3. Edvinas Subotkevičius Vilniaus m.
3. Edvinas Stanišauskas Klaipėdos m.

Kaunietis Lukas Pagirys gražiame stiliuje įveikė vilnietį Edviną Subotkevičių. Tai buvo pagrindinė dvikova šiame svoryje. Pusfinalyje ir finale Lukas gan lengvai įveikė visaginiečius.

42 kg (14 dalyviai)

1. Vilius Savickas Marijampolės s.
2. Mantas Vaičiakas Klaipėdos m.
3. Julius Bagdonas Vilniaus m.
3. Grantas Nakrošis Panevėžio m.

Vilius Savickas jau pirmoje kovoje susitiko su praeitų metų šalies jaunučių čempionu Mantu Gaidukevičiumi iš Kauno. Nors svorio „deginimas“ tokiame amžiuje nėra netoleruotinas, kaunietis prieš čempionatą atsikratė nemažai kilogramų. Manto nepamatuotos pastangos nepasiteisino – po pralaimėtos imties V.Savickui jis neatsistatė ir neatsilaikė kovoje dėl bronzos perspektyviam, aštriam panevėžiečiui Grantui Nakrošiui. Tuo tarpu V.Savickas ir kitose imtyse varžovus pranoko meistriškumu ir iškovojo pirmą vietą. Beje, marijampolietis treniruojasi jau šešetą metų ir taip pat yra iškovojęs vaikų pirmenybių nugalėtojo vardą.

47 kg (14 dalyviai)

1. Edgaras Gendvilis Šiaulių m.
2. Mantas Traupys Panevėžio m.
3. Karolis Pociūnas Joniškio r.
3. Deividas Subotkevičius Vilniaus m.

Šių metų Lietuvos jaunių čempionas Edgaras Gendvilis neturėjo konkurento, gebančio sustabdyti jo dominavimą šalyje. Šiaulietis vis ryškiau žiba ir užsienio arenose – prieš porą savaičių jis tapo tarptautinio turnyro Estijoje nugalėtoju. Lietuvos čempionate Edgaras sėkmingai debiutavo sunkesnėje – iki 47 kilogramų – svorio kategorijoje ir iš kart įsitvirtino ant aukščiausios pakylos.

53 kg (20 dalyvių)

1. Matas Indriševičius Panevėžio r.
2. Justas Jakavickas Šiaulių r.
3. Eimantas Vilimas Joniškio r.
3. Karolis Kulikauskas Panevėžio m.

Šios svorio kategorijos lyderis Dmitrijus Parechelašvilis (Visagino s.) plušėjo treniruočių stovykloje ir ginė šalies garbę tarptautiniame turnyre  Vengrijoje, todėl prognozuoti rezultatus Šiauliuose buvo keblu.  Čempionu tapo pora metų „šešėlyje” tūnojęs Matas Indriševičius. Matas savo sportinio kelio pradžioje  jau buvo tapęs šalies vaikų ir jaunučių čempionatų nugalėtoju. Prieš mėnesį jis dalyvavo jaunių rinktinės stovykloje. Darbas su vyresniais nenuėjo perniek – Matas iškovojo keturias nelengvas pergales ir  vėl grįžo į lyderių gretas.

59 kg (21 dalyviai)

1. Ignas Bukauskas Kauno m.
2. Gedas Milašauskas Šiaulių r.
3. Robertas Ruin Klaipėdos m.
3. Karolis Petrauskas Klaipėdos m.

Kaip ir praeitais metais, tai pati gausiausia svorio kategorija. Dėl varžybų užsienyje nedalyvavo lyderis Gytis Kulevičius. Dar vieną pajėgų atletą Germaną Svirskį iš Visagino  pakirto infekcija – gydytojai jam neleido dalyvauti varžybose. Tokios aplinkybės leido pasireikšti Ignui Bukauskui. Buvusio Lietuvos čempiono Gintaro Bukausko sūnus užtikrintai tapo čempionu. Dvejais metais už varžovus jaunesnis atletas susitvarkė su jauduliu ir iškovojo keturias pergales.

66 kg (12 dalyviai)

1. Arminas Lygnugaris Kauno m.
2. Edvardas Milaknis Šiaulių m.
3. Ainius Dambrauskas Kauno m.
3. Deimantas Žvikas Anykščių r.

Arminas lengvai įveikė savo varžovus ir Kaunui iškovojo trečią aukso medalį! Tiesa, ketvirtfinalyje jis atsipalaidavo kovoje prieš vilnietį Romą Jonelį ir buvo nuverstas ant „tilto”. Arminas Lygnugaris šiaip ne taip išsikrapštė iš pavojingos padėties, susikaupė ir laimėjo šią dvikovą. Romas, kovodamas dėl trečios vietos, taipogi užtikrintai guldė ant menčių anykštėną Deimantą Žviką, bet paleido ir pralaimėjo. Kaip futbole – neįmuši tu, įmuša tau.

73 kg (5 dalyviai)

1. Arnoldas Baranovas Vilniaus m.
2. Dovydas Jucius Šiaulių r.
3. Ernestas Aželionis Vilniaus m.

Jau penktus metus imtynių pratybas lankantis Arnoldas Baranovas čempionate neprarado nei vieno taško ir šeštą kartą tapo įvairių amžiaus grupių Lietuvos pirmenybių nugalėtoju.

85 kg (10 dalyviai)

1. Sigitas Ivoškis Šalčininkų r.
2. Erikas Čerepokas Panevėžio m.
3. Rytis Bugajecas Kauno m.
3. Redas Milašauskas Šiaulių r.

Vis tvirčiau varžybose jaučiasi jaunosios Šalčininkų rajono komandos atstovai. Treniruotės Baltojoje Vokėje vyksta vos pusantrų metų, tačiau jau keli jaunieji šio rajono atletai yra iškovoję šalies čempionatų medalius. Šiauliuose Lietuvos jaunučių čempionato nugalėtoju tapo Sigitas Ivoškis. Jis medalį treneriams Alfredui Milevskiui ir Edmundui Narodovskiui padovanojo vyriškoje – iki  85 kilogramų –  svorio kategorijoje! Mažai patirties turintis atletas kovojo be klaidų ir atvėrė naują puslapį Šalčininkų rajono sporto istorijoje. Jaunas sportininkas gerai dirba stovėsenoje, jautrus, nedaro nereikalingų judesių, ištvermingas. Ateityje Sigitas bus rimtas kandidatas į jaunių rinktinę.

Virš 85 kg (8 dalyviai)

1. Šarūnas Gulbinas Joniškio r.
2. Vytautas Bulova Visagino s.
3. Erikas Lukauskas Klaipėdos m.
3. Deividas Jonelis Kauno m.

Šarūno Gulbino pažanga akivaizdi – pernai tokiose varžybose jis buvo trečias, o šiemet joniškiečio pajėgumas niekam nekėlė abejonių. Prieš keletą dienų tarptautiniame turnyre Taline (Estija) jis taip pat buvo ryškiu lyderiu. Du aukso medaliai per savaitę šaunu!

Komandų įskaitoje nugalėtojais tapo Kauno miesto atletai, antri Joniškio rajono sportininkai, o Panevėžio imtynininkai liko trečioje vietoje.

Lietuvos nusipelnęs treneris, ekspertas Vladimiras Audickas 

Komandų lentelė:

 

Vieta

 

 

Komanda

 

Aukso medaliai

svorio kategorijose

 

Sidabro medaliai

svorio kategorijose

 

Bronzos medaliai

svorio kategorijose

 

Viso medalių

1

Kaunas 38kg,59kg,66kg 32kg 66kg ,+85kg

6

2

Joniškis 32,kg,+85kg 35kg 47kg,53kg

5

3

Panevėžys 53kg 47kg,85kg 32kg,42kg,53kg

6

4

Šiauliai 47kg 66kg

2

5

Vilnius 73kg 38kg,42kg,47kg,73kg,85kg

6

6

Šalčininkai 85kg 35kg

2

7

Marijampolė 42kg

1

8

Tauragė 35kg

1

9

Šiaulių raj. 53kg,59kg,73kg 85kg

4

10

Visaginas 38kg,+85kg

2

11

Klaipėda 42kg 38kg,59kg,59kg,+85kg

5

12

Anykščiai 32kg,66kg

2

13

Trakai 35kg

1

14

Vilniaus raj.      

0