Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos salėje vyko tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras Mažosios Lietuvos taurei laimėti, skirtas Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Lietuvos  90-osioms metinėms,  kuriame jėgas išbandė Rusijos, Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos sportininkai.  Prieš varžybas buvo surengta imtynininkų sporto stovykla, kasdien joje treniravosi ir ilsėjosi iki 80 vaikų ir jaunimo. Tam skirtą Pagėgių krašto laisvųjų imtynių klubo „Skaluva“ projektą finansavo vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“, turnyro globėjas – LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Laisvųjų imtynių klubas „Skaluva“, kuriam vadovauja laisvųjų imtynių entuziastas ir šios sporto šakos treneris  Zenonas Komskis, pritarus Pagėgių savivaldybei,  buria vaikus ir jaunimą domėtis laisvosiomis imtynėmis, vyksta į varžybas bei jas organizuoja Pagėgių krašte. Laisvosios imtynės – bene populiariausia sporto šaka šiame krašte. Imtynininkų meistriškumas irgi akivaizdus: pagėgiškis Jonas Rudavičius, Klaipėdos universiteto studentas, – vienas iš  garsiausių imtynininkų, beje, ir šįkart  Pagėgiuose surengtame tarptautiniame laisvųjų imtynių turnyre pelnęs vyrų absoliutaus svorio kategorijos nugalėtojo vardą. Jam įteikta Mažosios Lietuvos taurė, diplomas  ir Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio įsteigta piniginė premija. Šalia J. Rudavičiaus ant pakylos trečiąją vietą užėmęs stojosi pagėgiškis M. Kairys, o svorio kategorijoje 100 kg irgi trečiąją vietą užėmė pagėgiškis E. Zavistauskas.

Turnyre jėgas išbandė Rusijos, Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos sportininkai.  Lietuvai atstovavo imtynininkai iš Vilniaus, Raseinių, Klaipėdos, Kelmės, Vilkaviškio, Kauno ir Pagėgių. Sėkmė lydėjo ir ant apdovanojimų pakylos stovėjo septyni jaunieji pagėgiškiai: P. Žilinskas (svorio kategorija – 30 kg), K. Juneckis (svorio kategorija – 40 kg), G. Rubežius (svorio kategorija – 70 kg), K. Šeputis (svorio kategorija – 50 kg) – antrosios vietos, o svorio kategorijoje iki 50 kilogramų  šalia K. Šepučio ant nugalėtojo pakylos stovėjo J. Šoblinskas, trečiąją vietą užėmė O. Tunikaitis.  Svorio kategorijoje iki 53 kg trečioji vieta teko G. Jovaišai iš Pagėgių. Gerai sekėsi ir kitų Lietuvos miestų vaikinams, tačiau kelti savo meistriškumą juos įkvėpė ir svečių iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos pasirodymai. Tad turnyras nėra tik proga pasivaržyti, tai ir galimybė susipažinti, semtis patirties, pabendrauti ir plėsti ryšius su kitų valstybių sportininkais, geriau pažinti kitų valstybių gyvenimą, svečiams pristatyti Lietuvą.  Turnyras, kuriame iškelta Lietuvos, Mažosios Lietuvos, jau pripažinto penktojo regiono, vėliavos, kurios yra šalia kitų valstybių vėliavų, ugdo jaunimo patriotizmą, norą gerais sporto rezultatais garsinti valstybę. Todėl nestebina, kai šįkart į laisvųjų imtynių turnyrą atvyko šeima iš Latvijos: tėvai, trys sūnūs ir dukra. Šeima džiaugėsi, kad vienas vaikas savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, kitas – prizininku. Jie turėjo galimybę pamatyti ir gražų Pagėgių kraštą.

Zenonas Komskis džiaugiasi, kad Pagėgių kraštas turi išugdęs vaikų, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų grupėse laisvųjų imtynių  čempionus, iš šio krašto vaikai ir jaunimas kviečiami į sporto mokyklas, jie studijuoja ir siekia trenerių, kūno kultūros mokytojų diplomų. Šįkart stovykloje intensyviai ruoštasi Lietuvos komandos dalyvavimui pasaulio laisvųjų imtynių čempionate, tad šalia garsiųjų Lietuvos sportininkų, kurių susirinko iš įvairių Lietuvos miestų, stovyklavo ir 15 mažųjų pagėgiškių vaikų – būsimoji imtynininkų karta. Jie pamatė, kiek treniruojasi jau pripažinti imtynininkai, kaip jiems vadovauja iš užsienio į stovyklą atvykę treneriai.  Pagėgiškiai parodė svetingumą: sportininkai naujuoju Pagėgių krašto laivu „Skalva“ paplukdyti Nemunu, pamatė Rambyno kalną, unikalaus grožio krašto gamtą. Dvi dienas trukusio turnyro dalyviai buvo nemokamai apgyvendinti, pamaitinti ir tinkamai pagloboti, kad iš Pagėgių išsivežtų tik gerų įspūdžių ir norą sugrįžti.

Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys pripažįsta, kad, panaudojus  Europos Sąjungos paramą, populiarinamas sportas, surengus sportininkų stovyklą ir laisvųjų imtynių turnyrą, keliamas meistriškumas, skatinamas tarptautinis sportininkų bendradarbiavimas ir jaunimas įtraukiamas į sveikatai naudingą ir prasmingą laisvalaikį.  Laisvųjų imtynių klubo „Skaluva“ projektui, skirtam sporto stovyklai ir turnyrui organizuoti, vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ skyrė 25 700  Lt.

Tarptautinio laisvųjų imtynių turnyro dalyviai iš Pagėgių išsivežė pergalės taurių, diplomų, medalių, prizų ir gerų įspūdžių.  Prezidento Zenono Komskio vadovaujamas laisvųjų imtynių klubas „Skaluva“, Pagėgių savivaldybė  pasirūpino, kad turnyras vyktų sklandžiai, o sporto stovykloje jaunimas  ir pasitreniruotų, ir gerai pailsėtų.

Stasė SKUTULIENĖ