Stambule tęsiasi Europos jaunimo imtynių čempionatas. Antros dienos laivūnų startai kol kas nedžiugina mūsų šalies imtynių gerbėjų.

Pirmas ant kilimo kovojęs Domantas Pauliuščenko rezultatu 2:7 pralaimėjo bulgarui Evelinui Rusevui. Nežinia, koks buvo Domanto planas, bet visos bėdos prasidėjo jau po antro įspėjimo, kuomet raseiniškiui už pasyvumą teisėjai skyrė 30 sek. limitą iškovoti bent tašką. Domantas per skirtą laiką nieko nenuveikė, o teisėjai vieną balą skyrė bulgarui. Pirmas kėlinukas baigėsi rezultatu 0:1.

Antroje akistatos dalyje Domantui reikėjo rezultatyvios atakos. Jis suaktyvino veiksmus, tačiau varžovas kontraatakavo ir rinko taškus. Lūžis galėjo vykti ketvirtą minutę, kai D.Pauliuščenko prigriebė kojas ir mėgino atlikti veiksmą, tačiau Rusevas sugebėjo suplėšyti paėmimą ir užšoko ant nugaros (0:5). Dar du taškus bulgaras iškovojo po praėjimo į kojas. Likus 25 sek. iki susitikimo pabaigos Domantas atsakė tuo pačiu, bet tai jau buvo maža paguoda. Galutinis rezultatas 2:7 atleto iš Bulgarijos naudai.

Svorio kategorijoje iki 66 kilogramų Artiomas Auga susitiko su Dawidu Wolnu iš Vokietijos. Dar neprasidėjus dvikovai suglumino ant Artiomo Augos triko buvo parašyta Gerasimovo pavardė. Bet tai niekis, vaizdas ant kilimo galėjo užtušuoti šį nesusipratimą. Tačiau jau nuo pirmų kovos sekundžių reginys nekėlė teigiamų emocijų. Vokietis itin aktyviai pradėjo dvikovą, o po 1 min 45 s prigriebė Augos koją ir iškovojo pirmuosius 2 taškus. Nepaisant atsilikimo, Artiomas Auga neatliko nei vienos atakos, o vokietis pilnai užvaldė kilimo vidurį ir nuolatos spaudė pagėgiškį.

Antrame kėlinuke Artiomas pažadino viltį – jis nėrė žemyn, tvirtai prigriebė koją, bet kažkodėl pradėjo artėti prie kilimo krašto. Vokietis pasinaudojo situacija ir išbėgo iš kilimo ribų. A.Auga „uždirbo“ tik 1 tašką. Tuo tarpu vokietis lygiai tokį patį veiksmą atliko po 10 sekundžių, tik, skirtingai nei Auga, atliko nubloškimą kilimo viduryje ir iškovojo du taškus. D.Wolnas pajuto pergalės skonį ir metodiškai didino persvarą. Likus minutei rezultatas buvo 1:10 ir atletai ant kilimo atliko formalumą – laukė sirenos, skelbiančios dvikovos pabaigą, nes nugalėtojas jau buvo aiškus.

Dabar Domantui Pauliuščenko ir Artiomui Augai teliko laukti malonės iš jų buvusių varžovų. Jei jiems pavyktų patekti į finalą, mūsų šalies atletams atsirastų galimybė kovoti dėl bronzos.

Deja, bulgaras E.Rusevas ketvitfinalio kovą pralaimėjo lenkui Krzysztofui Sadowikui, o tai reiškia, kad D.Pauliuščenkai čempionatas baigėsi.

Malonės iš vokiečio nesulaukė ir Artiomas Auga. Dawidas Wolnas rezultatu 11:16 nusileido Surcho Rašidchanovui iš Baltarusijos ir palaidojo Artiomo viltis kautis dėl bronzos.

Šiandien vakare po svėrimo ir burtų traukimo ceremonijos savo varžoves svoryje iki 67 kilogramų sužinos Danutė Domikaitytė.

Valdas Malinauskas