Renginys prasidėjo nuo Edgaro Venckaičio ir Tamaso Lorico dvikovos ant „C” kilimo. Iš viso viešbučio „Orleans Hotel” arenoje patiesti keturi kilimai. Susidomėjimas čempionatu milžiniškas – vien pirmos dienos kovoms užsiregistravo ir pasisvėrė 130 atletų trijose svorio kategorijose. Todėl organizatoriai suprato, kad trijų kilimų, kaip yra įprasta, bus per mažai.

Kažkaip keista, kad jau pirmame rate ant kilimo žengė du praeitų metų pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojai – Edgaras Venckaitis (66 kg) ir Tamasas Lorinczas iš Vengrijos. Nemačiau bukmekerių pasiūlos, tačiau neabejoju, kad dvikovos tarp Edgaro Venckaičio ir Tamaso Lorinčo favoritu buvo laikomas Vengrijos atletas. Dukart Europos čempionas Londono olimpinėse žaidynėse pakilo iki padebesių – tuomet jis tik finale nusileido Korėjos atletui, o pernai solidariai su Edgaru užšoko ant bronzinio pjedestalo laiptelio.

Las Vegaso debiutiniame susitikimo braižą vaizdingai atpasakojo Visagino treneris Vitalijus Nagovicinas. „Nepamačiau jo (E.Venckaičio – aut. pastaba) akyse ugnies. Net ir praleidęs parteryje “lemputę“ jis nesuaktyvino veiksmų. Aiškiai jautėsi, kad Edgarui pritruko kvapo. Vienas mažas teigiamas niuansas, kad jis antrą kartą sugebėjo apsiginti nuo vengro atakos parteryje. Tačiau vėliau sekė tuščios minutės. Gal jis suprato, kad šio barjero neperžengs ir taupė jėgas paguodos turnyrui“, – svarstė treneris V.Nagovicinas.

E.Venckaitis kvalifikacinę imtį pralaimėjo vengrui rezultatu 0:3 ir tapo Lorinczo fanu – jei vengras prasibrautų iki finalo, tai atvertų tauragiškiui kelią į paguodos turnyrą.

Tačiau taip neatsitiko. Vengras aštuntfinalyje pralaimėjo Migranui Aratiunianui iš Armėnijos ir ne tik kad neištraukė Edgarą į paguodą, bet ir pats liko be olimpinio kelialapio (9 vieta). Edgaro Venckaičio rezultatas – 33 vieta tarp 48 dalyvių.

 

Valdas Malinauskas