Baltstogėje (Lenkija) finišavo tradicinių imtynių festivalis. Varžybose atletai kovojo dėl imtynių už diržų Alyš pasaulio čempiono titulų, iraniečių tradicinių imtynių pahlavani apdovanojimų ir vos prieš šešetą metų kaimyninėje Lenkijoje gimusio, bet jau nemenko populiarumo sulaukusio, koluchstyle imtynių stiliaus pasaulio čempiono medalių.

Sėkmingai Alyš varžybose galynėjosi ir pasaulio vicečempionais tapo sunkiasvoriai iš Kauno Marius Labalaukis bei Augustinas Seniauskas. Klaipėdietis Denisas Nedoboras laimėjo „bronzą“.

Klasikinio Alyš stiliaus turnyre svorio kategorijoje iki 90 kilogramų (17 dalyvių) Marius Labalaukis nugalėjo Francoisą Williamsą iš Centrinės Afrikos Respublikos, italą Massimo Pahico, ukrainietį Oleksandrą Dydenko ir tik finale nusileido turkmėnui Žylichui Džumajevui.

M.Labalaukio pergalės aukštai pakėlė Lietuvos rinktinę komandų įskaitoje. Mūsų šalies ekipa nusileido turkmėnams ir nežymiai pralaimėjo moldavams bei užėmė trečią vietą.

Alyš laisvojo stiliaus čempionate Augustinas Seniauskas (virš 100 kg, 18 dalyvių) įveikė latvį Uldį Glazinšą, Zaurą Bagizovą iš Azerbaidžano, Ukrainos atletą Konstantiną Koptijevą, tačiau finale neatlaikė Redžepali Orazalijevo iš Turkmėnijos atakų.

Denisas Nedoboras (100 kg; 13 dalyvių) užėmė trečią vietą.

Beje, D.Nedoboras išmėgino jėgas ir iraniečių imtynių pahlavani, kurioje atletai kovojo dėl Grand Prix taurės, rungtyje. Klaipėdietis svorio kategorijoje virš 90 kilogramų tenkinosi penktąja vieta. Šioje imtynių rungtyje visose penkiose svorio kategorijose dominavo, kaip ir tikėtasi, Irano imtynininkai.

Koluchstyle – tai praeityje žinomo lenkų dvikovos menų specialisto Wieslawo Kolucho išradimas. Varžybos vyksta parteryje ir apjungia kelis imtynių stilius. Baltstogėje vyko antrasis koluchstyle imtynių čempionatas. Sėkmė lydėjo net tris mūsų šalies sportininkes. Tokio rango varžybų debiutantės Jurgita Grinevičiūtė (65 kg), Arūnė Kubiliūtė (74 kg) ir Justina Saliamorytė (virš 74 kg) iškovojo bronzos medalius. Alondra Starodomskytė (virš 74 kg) užėmė ketvirtą vietą, o Karolina Budvydytė (74 kg) liko penkta.

Vyrų rezultatai koluchstyle čempionate kuklesni – Andrius Viesulas (83 kg) ir Denisas Nedoboras (109 kg) pakilo iki šeštos pozicijos, o Modestas Zakis (virš 109 kg) liko septintas.

Trijų stilių varžybose Lenkijoje dalyvavo 205 atletai iš 25 valstybių.

Valdas Malinauskas