Balandžio 15-17 Serbijos mieste Zrenjanine kovas dėl olimpinių kelialapių pradės Europos graikų-romėnų, moterų ir laisvųjų imtynių meistrai. Iš daugiau nei 500 imtynininkų į namus su olimpiniais bilietais išvyks tik į finalus patekę atletai – 36 laimingieji.

Pirmajame iš trijų atrankos etapų galynėsis mūsų šalies „klasikai“ Edgaras Venckaitis (66 kg), Laimutis Adomaitis (85 kg), Vilius Laurinaitis (98 kg) ir Mindaugas Mizgaitis (130 kg) bei moterų imtynių atstovė Danutė Domikaitytė (69kg).

Turnyre patekimo į finalą sieks patyrę ir tituluoti atletai, tokie kaip pasaulio ir olimpinių žaidynių čempionas Aleksejus Mišinas iš Rusijos ir mažai žinomi, jauni bet ambicingi sportininkai, tokie, kaip pavyzdžiui, 19-metė norvegė Grace Jacob Bullen.

Kartu su A.Mišinu prie imtynių veteranų kompanijos drąsiai galima prisikirti 2012 metų Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojus gruziną Revazą Lašchi, vengrą Tamásą Lőrinczą ir Heiki Nabį iš Estijos bei 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalininkus armėną Romosą Amojaną, Ukrainos atstovą Armėną Vardanianą ir, be abejo, Mindaugą Mizgaitį.

Imtynių ekspertai pabrėžia, kad viena sudėtingiausių pagal pajėgumą yra svorio kategorija iki 85 kilogramų. Kaip jau minėta, šiame svoryje varžysis rusas A.Mišinas ir 2014 metų pasaulio čempionas Melaninas Noumonvi iš Prancūzijos. Žinovai taip pat nekantriai laukia 2012 metų Londono bronzos medalininkų lenko Damiano Janikowskio ir vilniečio Aleksandro Kazakevičiaus akistatos. Tačiau grumtynės tarp šių atletų neįvyks. Trenerių sprendimu pirmajame atrankos turnyre mūsų šalies garbę gins Laimutis Adomaitis, kuris, pasak mūsų šalies trenerio Mindaugo Ežerskio, yra pasiekęs, ko gero, geriausią savo sportinę formą.

Padirbėti iš peties teks ir Danutei Domikaitytei (69 kg). Jei atletės nesiryžtų drastiškiems svorio metimams, tuomet svoryje iki 69 kilogramų olimpinio kelialapio sieks 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių trečios vietos laimėtoja lenkė Agnieszka Wieszczek-Kordus, pasaulio ir Europos čempionė ukrainietė Alina Stadnik-Machinia, prieš mėnesį vykusio Europos jaunimo U23 čempionato finalininkė Martina Kuenz iš Austrijos, keturiskart Europos vicečempionė Ilana Kratyš iš Izraelio, Europos jaunimo čempionė Dalma Caneva iš Italijos, Bulgarijos pilietybę į Azerbaidžano iškeitusi pasaulio jaunimo čempionato prizininkė Elis Manolova taip poat jaunos ir ambicingos vengrė Vanessa Wilson ir baltarusė Kristina Fedaraško.

Mūsų imtynininkų pasirodymų tvarkaraštis

Balandžio 15 d.

Moterų imtynės 48 ir 53 kg, laisvosios imtynės 57 ir 65 kg, graikų-romėnų imtynės 59 ir 66 kg

Balandžio 16 d.

 Moterų imtynės 58 ir 63 kg, laisvosios imtynės 74 ir 86 kg, graikų-romėnų imtynės 75 ir 85 kg

Balandžio 17 d.

Moterų imtynės 69 ir 75 kg, laisvosios imtynės 97 ir 125 kg, graikų-romėnų imtynės 98 ir 130 kg

Sportininkai, kurie Serbijoje liks be kelialapių, savo laimę galės išmėginti I-ąjame pasauliniame kvalifikaciniame turnyre, kuris vyks Mongolijos sostinėje Ulan Batore po savaitės – balandžio 22-24 dienomis.

Paskutinis II-asis pasaulinis atrankos turnyras vyks gegužės 6-8 dienomis Stambule (Turkija).

www.imtynes.lt  informacija