Likus savaitei iki bene svarbiausio gyvenime starto Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, imtynininkas Edgaras Venckaitis plušėjo sostinės „Sportimos“ arenos salėje.

Kelionės į Braziliją išvakarėse vienintelis olimpietis-imtynininkas kovos techniką šlifavo su savo jaunesniuoju broliu Dariumi. Prižiūrimas rinktinės trenerių Mindaugo Ežerskio ir Ruslano Vartanovo atletas iš Tauragės „atidirbinėjo“ atskirus imtynių techninius elementus. „Neprivalgęs – neprisilaižysi, – žinomą patarlę citavo M.Ežerskis. – Edgaras patyręs imtynininkas, ant kilimo bene 20 metų, todėl naivu tikėtis, kad kažką kardinaliai pakeisime paskutinėmis dienomis. Vyksta eilinės treniruotės, kuriose dėmesys akcentuojamas į gynybą parteryje“.

Specialistas visiškai nesijaudino dėl akivaizdžiai suliekniejusios Edgaro figūros. „Jis „sudžiūvo“ prieš porą mėnesių stovykloje Cachadzore Armėnijoje. Tai toks ir liko. Tačiau jis tik iš pažiūros lieknesnis, nes darbinis svoris liko toks pats – apie 69 kilogramus. Jis ne tik atrodo lengvesnis, bet ir jo judesiai greitesni. Turėtų viskas būti gerai“, – kaip visada nedaugiažodžiavo M.Ežerskis.

Paklaustas dėl sportininkus varginančios procedūros – svorio metimo – olimpietis teigė, kad jam atsikratyti trimis kilogramais yra vieni niekai. „Teko „mesti“ ir 10 kilogramų, ir daugiau, todėl trijų kilogramų nesureikšminu. Jais pradėsiu rūpintis jau Brazilijoje“, – gerai nusiteikęs kalbėjo E.Venckaitis.

Edgaras Venckaitis savo varžovus svorio kategorijoje iki 66 kilogramų sužinos po svėrimo ir  burtų traukimo ceremonijos rugpjūčio 15 dieną, o dėl olimpinių apdovanojimų kovas pradės po paros – rugpjūčio 16 dieną.

Valdas Malinauskas