Turkijoje vykstančių kurčiųjų olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių turnyre Mantas Kazimieras Sinkevičius iškovojo bronzos medalį.

Samsuno miesto Kavako sporto halėje kaunietis svoryje iki 75 kilogramų 1/8 finalo ant menčių paguldė Dauletą Jeliubajevą iš Kazachstano, o ketvirtfinalyje aiškia persvara 10:1 įveikė Hristo Kličurovą iš Bulgarijos. Imtyje dėl išėjimo į finalą Mantas Kazimieras rezultatu 2:8 nusileido būsimajam sidabro medalio laimėtojui Vitalijui Kuzmenkovui iš Rusijos. Paguodos dvikovoje dėl trečios vietos trenerių Sauliaus Liaugmino ir Algimanto Raupelio auklėtinis  rezultatu 3:1 palaužė Irano imtynininką Mohammadrezą Sadri.

„Gajos“ sporto mokyklos treneriu dirbančiam M. K. Sinkevičiui tai ne pirmas solidus pasiekimas tarptautinėje arenoje. Atletas 2011 metais Europos kurčiųjų čempionate iškovojo bronzą, o pernai tapo žemyno čempionu.

 Kurčiųjų žaidynės dar vadinamos tyliosiomis, nes čia varžosi klausos negalią turintys sportininkai. Atletai turi geresne savo ausimi turėti 55 decibelus siekiantį kurtumą. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis

 Pirmą kartą Kurčiųjų žaidynės buvo surengtos dar 1924-aisiais metais Paryžiuje, todėl galima teigti, kad šios žaidynės pagal savo gyvavimo istoriją nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms. Nuo 1924 metų kas ketverius metus buvo rengiamos vasaros žaidynės, kurių tėkmę sustabdė tik Antrasis pasaulinis karas. Nuo 1924 metų kas ketverius metus rengiamos ir žiemos Kurčiųjų žaidynės. Teisėjai ir žiūrovai žaidynių metu nenaudoja jokių garsus skleidžiančių prietaisų. Vietoje to, futbolo teisėjai vietoje švilpukų naudoja vėliavėles, bėgimo varžybos skelbiamos ne šūviais, o šviesos blyksniais. Sirgaliai taip pat dažniau ne ploja, o mojuoja abiem rankomis ir taip palaiko savo favoritus.

Lietuvos sporto muziejaus ir imtynes.lt  informacija