Ypatingai gerą sportinę formą demonstruojanti Danutė Domikaitytė (69 kg) padovanojo šventę šalies imtynių gerbėjams. Lemiamoje pasaulio imtynių iki 23 metų čempionato kovoje dėl bronzos medalio trenerių Aivaro Kaselio ir Andriaus Stočkaus auklėtinė rezultatu 4:2 įveikė Divyą Kakran iš Indijos ir užėmė trečią vietą.

  Pirmame kėlinuke varžovės pasikeitė sėkmingomis atakomis. Nepaisant lygaus rezultato, Danutės persvara nekėlė abejonių. Aišku buvo, kad varžovės pagrindinis ginklas – staigūs praėjimai į kojas. Tačiau Danutė šių metų Azijos vicečempionei (indė čempionate pralaimėjo tik olimpinei čempionei Sarai Dosho iš Japonijos) sumaniai statė gynybines užtvaras ir efektingai vargino darbu rankomis. Indės atakos kaskart lėtėjo, o Danutės presingas, atvirkščiai, didėjo. Ketvirtos dvikovos minutės pabaigoje Danutė prigavo varžovę parteryje ir, galima sakyti, padėjo tašką šiame susitikime – patekusi į spąstus Divya Kakran mėgino išsilaisvinti iš lietuvės gniaužtų ir iki finalinės sirenos blaškėsi ant nugaros. 

Apie rimtus ketinimus Danutė prabilo Bydgoščiuje (Lenkija) vykstančio čempionato rytinėje sesijoje. Jau aštuntfinalio dvikovoje Danutė Domikaitytė vos nesukūrė stebuklo. Pajėgiausia Lietuvos imtynininkė virš penkių minučių pirmavo prieš japonę Naruhą Matsuyuki ir tik likus vos 40 sekundžių iki dvikovos pabaigos praleido žemą japonės ataką.

Pastaraisiais metais japonės šluote šluoja aukso medalius visuose be išimties turnyruose, o Tekančios Saulės šalies imtynių federacija garsiai trimituoja apie absoliutų imtynininkių triumfą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lenkijoje japonės iškovojo teisę grumtis septyniuose finaluose iš aštuonių, o po pirmos moterų imtynių turnyro dienos jų kraitėje buvo keturi aukso apdovanojimai iš tiek pat galimų.

Viena vertus, jokia gėda pralaimėti elitinei atletei gražioje dramatiškoje kovoje. Kovoje, kurioje pamatėme tikrą Danutę, kurioje, retas atvejis, japonė buvo nubausta efektingu suktuku ir kovoje, kurioje, net ir neįgudęs žiūrovas nesunkiai galėjo įžvelgti aiškų imtynininkės braižą. Krito į akis žemesnė stovėsena bei atidi varžovės rankų kontrolė. Teisėjai taip pat patvirtino įžvalgas dėl Danutės aktyvumo – kovojusi pirmu numeriu ji sulaukė arbitrų palankumo, kurie nubaudė japonę už pasyvumą.  Šį kartą Danutė be priekaištų laikėsi trenerių plano, o nelemtą pralaimėjimą galima pateisinti tik momentiniu atsipalaidavimu.

Be abejo, apmaudu dėl išsprūdusios pergalės, kuri penkias minutes kvėpavo Danutei į pakaušį, ir galėjo papuošti lietuvės sportinę biografiją. Vėlgi, Danutė įsitikino, kad kovoti galima sušiais bei jūrų dumbliais mintančiais antžmogiais, pamatė, kad ir japonės skraido ne tik prabangių kompanijų lėktuvais, bet, jei vežėjas gerai pasistengia, nesidrovi paskraidyti ir virš Bydgoščio Artego arenoje patiestų kilimų.

Tokios kovos turėtų grūdinti sportininkę ir suteikti papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Šiandien gera proga tą palinkėti.

Lyg atsidėkodama už gražią kovą, kituose etapuose Naruha Matsuyuki nugalėjo austrę Martiną Kuenz bei Divya Kakran iš Indijos ir padovanojo Danutei kelialapį į paguodos turnyrą.

Paguodoje įelektrinta Danutė dominavo imtyje su Kuenz, o savo pranašumą įrodė antrame kėlinuke, kuomet varžovę paguldė ant menčių.

Mažasis finalas, kaip jau rašyta, aiškus – Danutė Domikaitytė – Divya Kakran (IND) 4:2.

Svoryje kovojo 18 imtynininkių.

Valdas Malinauskas