Šių metų birželio  2 dieną Vilniaus Rotušės aikštėje vyks tradicinis graikų-romėnų imtynių turnyras “Vilnius Open”.

Ant aikštėje patiestų keturių imtynių kilimų galynėsis virš 300 vaikų ir paauglių nuo 7 iki 17 metų.

Šiemet renginyje ketina varžytis jaunieji imtynininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos. Vaikai rungsis vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupėse. 2018 Vilnius Open plakatas1

Iš viso paaiškės nugalėtojai ir prizininkai 33-jose svorio kategorijose.

,,Tai ne šiaip sau eilinės varžybos, tai reiškinys šalies imtynių pasaulyje. Neteko girdėti apie panašų turnyrą kokiame nors Europos didmiestyje, nekalbant apie sostinę ir, juolab, nekalbant apie pagrindinę miesto aikštę. Sužavėti idėjos svečiai iš užsienio vis pažada pakviesti į tokias pat varžybas pas save, tačiau kažkodėl pažadais viskas baigiasi. Tokiam renginiui vykdyti organizatoriams privalu turėti savyje drąsos, kurią bet kurią akimirką gali nuplauti, tarkim, liūtis“, –  pasakoja turnyro sumanytojas, Vilniaus imtynių klubo vadovas Valdas Malinauskas.

Pirmą kartą tokio formato varžybas vyko 2014 metais kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Renginys sulaukė teigiamų atgarsių, o nuotraukos iš  turnyro buvo įkeltos į mūsų šalies ir užsienio portalus bei socialinėje reklamoje Vilniaus gatvėse. „Tąsyk kovojo kiek mažiau nei 100 jaunųjų atletų. Per kelis metus sulaukėme milžiniško palaikymo, o dalyvių skaičius išaugo daugiau nei trigubai. Teko net stabdyti registraciją. Jaunieji imtynininkai nori, kad juos matytų, o Vilniaus senamiestyje kiekvienas praeivis stabteli ir tampa žiūrovu, ir neretai užsilaiko iki finalų pabaigos. Būtent toks mūsų tikslas, būti matomiems ir populiarinti seniausią sporto šaką“, – pasakojo olimpietis, pasaulio imtynių vicečempionas Mindaugas Ežerskis.

„Vilniaus open“ rengėjai neslepia, kad tokias varžybas be rėmėjų, sportininkų ir jų tėvų pagalbos būtų be galo sudėtinga. „Dirbame išsijuosę, nes šventę norime padovanoti vaikams. Be to, patys dažnai vykstame į įvairias varžybas užsienyje, todėl svarbu nepasikiaulinti prieš savo kolegas iš svečių šalių. Nemanau, kad yra blogai varžytis dėl renginio kokybės, todėl nuoširdžiai džiaugiamės, kad atsirado daug savanorių padėjėjų – mūsų auklėtinių tėveliai, imtynių veteranai, treneriai ir sportininkai“, – šypsojosi treneris Ruslanas Vartanovas.

Varžybų pradžia – šeštadienį 11.00 val.

Finalai numatyti 16.00 val.