Šeštadienį Šiauliuose šurmuliuos imtynininkai. Naujoje miesto sporto gimnazijos salėje vyks tradicinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyras. Graikų-romėnų ir moterų imtynių varžybose galynėsis pajėgiausias šalies imtynių jaunimas, o laisvūnai kovos jaunių (U-17) amžiaus grupėje.

Septynioliktą kartą vykdomas R.Bagdono vardo imtynių turnyras šiemet pirmą kartą iš sostinės persikėlė į Saulės miestą.

 „Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje šią vasarą buvo atidaryta ir mano vardo imtynių salė. Dar statybų pradžioje miesto merui žadėjau, kad savo turnyrą tikrai surengsiu Šiauliuose – tai mano duoklė miestui ir sporto gimnazijai už rūpestį ir dėmesį. Be to, mažesni miestai rečiau lepinami rimtais sportiniais renginiais, todėl, tikiuosi, kad šiauliečiams ir miesto svečiams bus įdomu pasimėgauti aukšto lygio imtynininkų ir imtynininkių pasirodymais“, – pasakojo šiemet 80-ties metų jubiliejų švęsiantis R.Bagdonas.

Jubiliatui pritaria Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Andrius Stočkus, kuris neslepia džiaugsmo, kad prestižinis imtynių renginys atkeliavo į jo gimtą miestą. „Tokios varžybos tikrai sukrės Šiaulių ir apylinkių sporto bendruomenę ir, manau, motyvuos ne vieną jaunuolį ir panelę siekti aukštesnių tikslų. Galų gale, Šiaulių sporto gimnazija yra viena iš pagrindinių imtynių sporto kalvių šalyje, todėl natūralu, kad mums suteikta proga parodyti savo organizacines galimybes ir mes pasiryžę pateisinti lūkesčius“, – optimizmu tryško A.Stočkus.

Nuo 2002 metų vykdomas turnyras dažnai keitė formatą. Iki šiol tik Vilniuje vykdomas turnyras gimė ruošiant dirvą jaunųjų atletų patekimui į Pekino olimpines žaidynes. Vėliau, atsižvelgiant į trenerių poreikius, keitėsi amžiaus grupės nuo jaunių iki suaugusių, taip pat buvo rengiami komandiniai turnyrai, mėginta paįvairinti varžybas iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių sukviečiant vien tik pajėgius sunkiasvorius.

Prieš kelis metus į turnyro programą šalia „klasikų“ buvo įrauktos laisvųjų ir moterų imtynių varžybos.

Šiemet imtynininkai ir imtynininkės rungsis šiose svorio kategorijose :

Graikų-romėnų imtynės (jaunimas):        63 kg – 72 kg – 82 kg – 87 kg – 97 kg  (+2 kg);

Laisvosios imtynės (jauniai) :                  60 kg – 71 kg – 92 kg – 110 kg (+2 kg) ;

Moterų imtynės (jaunimas) :                    50 kg – 55 kg – 59 kg – 76 kg (+1 kg) ;

TURNYRO PROGRAMA

Lapkričio 10, šeštadienis     (Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje, Vilniaus g. 297, Šiauliai ).

10.30 – 14.00                        Kvalifikacinės kovos,

16.00 – 18.00                       Finalai; nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimai.