Pirmadienį Romoje startuoja Europos imtynių čempionatas. Likus dienai iki renginio į metinė asamblėja rinkosi UWW Europos padalinio nariai. Forume dalyvavo 26 valstybių atstovai, tačiau laukiamiausias buvo Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Nenado Lalovičiaus pasisakymas.

Vos per kelis metus svaiginančią karjerą Tarptautinio olimpinio komiteto struktūrose padaręs pasaulio imtynių vadovas iš Serbijos nesikuklino teigdamas, jog jo valdoma organizacija per pastaruosius metus tapo viena moderniausių tarptautinių sporto federacijų. Jis teigė, kad milžiniškos investicijos skirtos inovatyvių priemonių diegimui, o jų nauda įsitinkinsime  jau Tokijo olimpinėse žaidynėse, kuomet 40 kamerų imtynininkų dvikovas fiksuos įvairiais įmanomais rakursais.

Susirinkusiems Nenadas Lalovičius užsiminė, kad svarstoma galimybė pakeisti tarptautinės imtynių federacijos būstinę. Dabartiniai imtynių namai, įsikūrę  Corsier-sur-Vevey miestelio pilyje ant vaizdingo Ženevos ežero kranto, reikalauja didelių investicijų priežiūrai ir remontams, todėl dairomasi funkcionalaus, bet kuklesnio būsto.

Nuskambėjęs Rusijos dopingo skandalas užminė mįslių dėl šios šalies imtynininkų dalyvavimo aukščiausio lygio varžybose.

„Manyčiau, kad rusai dalyvaus varžybose, tik neaišku kokia forma. Greičiausiai po Tarptautinio olimpinio komiteto vėliava. Šis klausimas dar svarstomas“, – miglotai apie susidariusią situaciją kalbėjo N.Lalovičius.

Dopingo temą serbas pažėrė kalbėdamas apie imtynininkų dalyvavimą įvairių UWW nepavaldžioms organizacijoms rengiamuose turnyruose, kuriuose, neva, nesilaikoma antidopingo kodekso.  

Kalbėdamas aktualia koronaviruso epidemijos tema, N.Lalovičius buvo tikras, kad tai perdėm išpūsta burbulas ir skaičiais palygino su prieš 17 metų siautėjusia SARS epidemija. Pasak jo, dabartiniai mastai kur kas mažesni ir tikėtina, kad situacija greitai bus suvaldyta. Visgi, kalbėdamas apie Kinijos atletų dalyvavimą olimpinėse žaidynėse Lalovičius ypatingu optimizmu netryško ir pasakojo, kad jau dabar svarstomas planas į OŽ atsirinkusių Kinijos imtynininkų treniruočių procesą perkelti iš jų šalies į kitas valstybes ir kartu su medikais stebėti jų savijautą.

Pabaigai UWW prezidentas dar kartą pakartojo prieš pusmetį Nur-Sultane išsakytas mintis apie paplūdimio imtynių plėtrą. N.Lalovičius tikino, kad po keturių metų Paryžiuje parodomojoje programoje šalia Eifelio bokšto  bus pristatytos moterų paplūdimio imtynės ir visai tikėtina, kad Los Andžele paplūdimio imtynės taps olimpinės programos dalimi.

Valdas Malinauskas