Sostinėje praūžė tarptautinis „Vilnius open” imtynių turnyras. Neprognozuojamu pasaulyje laikotarpiu tarptautinio renginio statusą išlaikyti padėjo svečiai iš Latvijos ir netikėtai paskutinę akimirką į varžybas atvykusi šeima iš Estijos.  Estų šeimynėlė atsivežė dešimtmetį sūnų, kuris dorai atstovavo savo valstybei ir iškovojo auksą.

Nepaisant to, kad Liepojos imtynininkams dėl žinomų priežasčių miesto sporto centras neleido vykti į Lietuvą, latvių pajėgos vis vien buvo nemenkos. Ypač aršiai ant imtynių kilimo atrodė Latgaloje įsikūrusio Rezeknės miestelio jaunieji atletai, kurie jaunučių amžiaus grupėje nugvelbė trečdalį apdovanojimų. Šioje amžiaus grupėje mūsų šalies prestižą gelbėjo vilnietis Robertas Volotkevičius, visaginiečiai Jevgenijus Čuguras ir Romanas Krotas, marijampoliečiai Armandas Mežorinas ir Emilis Neverauskas, uostamiesčio sunkiasvoris Justas Kaminskas ir Lukas Jucius iš Šiaulių rajono.

Vaikų turnyre nustebino gausiausią aukso medalių derlių surinkę Šiaulių rajono jaunieji atletai. Trenerio Alvydo Tilenio auklėtiniai iškovojo keturis pirmos vietos apdovanojimus. Šioje grupėje vienintelį aukso medalį iškovojo tėvų palaikomas jau minėtas estas Mario Ageničius.  

Jau tapo tradicija, kad jaunių varžybose nepralenkiami Vilniaus atletai. Tiksliau Lietuvos sporto centro, kuriame susibūrę pajėgiausi šalies jaunieji klasikai, auklėtiniai. „Tik tokia ugdymo forma, kurios metu imtynių pratybas lanko geriasi atletai duoda vaisių. Tai faktas ir tuo ne kartą esame įsitikinę“, – eilinį kartą sporto gimnazijų naudą pabrėžė Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

Smogiamoji vilniečių jėga – Vilius Adomavičius, Rokas Čepauskas ir Damianas Matveiko akivaizdžiai pranoko savo varžovus techniniais, taktiniais ir fiziniais aspektais. Plika akimi matomas taip pat pirmąsias vietas užėmusių Ronaldo Čiužinovo, Radiono Rutkausko ir Igorio Kabadeicevo tobulėjimas.

Reziumuojant – šventė pavyko. Dėl koronoviruso grėsmės suskystėjęs dalyvių skaičiaus sudarė galimybę daugiau pasižymėti mūsų šalies jauniems imtynininkams, nes ankstesniais metais mūsiškiams neretai kelią pastodavo išties pajėgūs atletai iš Baltarusijos, Ukrainos, Armėnijos, Lenkijos ar Rusijos.

Orai taip pat mums dovanojo šventinę nuotaiką. Rugsėjo viduryje kaitri vasariška saulė pakibo virš Katedros aikštės ir dosniai vaišino kovotojus spinduliais, kuriais mes mielai dalinomės su Vilniaus maratono dalyviais.

Nugalėtojai ir prizininkai į namus grįžo su krepšiais apdovanojimų, kuriuos parūpino UAB Orkla Care ir maistopapildai.lt bei originaliais spalvingais medaliais.

Imtynių šventę padėjo rengti nuolatiniai turnyro rėmėjai ir partneriai: Lietuvos imtynių federacija, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „AirInn Vilnius“, UAB „Plastikse“, „Vilniaus nealkoholinis“, Vilniaus miesto sporto centras, Všį „Sveikas miestas“, sportas.info bei wrestler.lt .  Nuošalėje neliko ir buvę imtynininkai Stanislavas Volotkevičius bei Aleksejus Školinas.

Ypatingas „ačiū!” jaunų sportininkų tėveliams savanoriams – be jų pagalbos šis turnyras sunkiai įsivaizduojamas.

Pirmą kartą teko susidurti su nepažįstama instancija – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija. Prisipažinsiu, biurokratinės įstaigos visuomet kažkiek neramina, tačiau šiuo atveju žalia šviesa rengti turnyrą pagrindinėje šalies aikštėje buvo uždegta po kelių dialogų telefonu ir vieno vienintelio formalaus rašto. „Norime, kad Katedros aikštė būtų gyva, sveikai gyva ir, jei matome, kad rengėjai nepažeis mūsų kertinių taisyklių, tikrai nedarysime jokių kliūčių“, – garantavo įstaigos patarėjas Andrius Skorupskas.

Daugelis dalyvių teigiamai vertino persikėlimą iš Rotušės aikštės, todėl kitais metais mėginsime vėl tartis dėl turnyro pravedimo Katedros aikštėje.

Kitą, jau septintą turnyrą organizatoriais ketina surengti įprastomis datomis – pirmą ateinančių metų vasaros savaitgalį.

Valdas Malinauskas