Vėl nepavyko peržengti čekiško barjero

Moterų imtynių turnyre viltys buvo siejamos su Danutės Domikaitytės (68 kg) pasirodymu. Pernai Romoje Danutė iškovojo bronzos medalį, tačiau šiemet jai nepavyko pakartoti šio pasiekimo.

Lenkijoje Danutės pirma kova baigėsi vos prasidėjus. D.Domikaitytė kaip įprasta pradėjo rišti varžovės iš Čekijos A.Hanzlickovos rankas, tačiau pastaroji surado plyšį ir sėkmingai prasuko „petį“. Visai neplanuotos mentės, kurios laimėjusiai čekei galėjo reikšti dalyvavimo čempionate pabaigą – po imties prie A.Hanzlickovos pribėgo medikų komanda, kuri apžiūrinėjo keistai išlinkusi rankos pirštą. Čekė dejavo iš skausmo.

0:3 – toks dabar pastarųjų susitikimų tarp Danutės Domikaitytės ir čekės Adelos Hanzlickovos rezultatas. Apmaudu.

Treneris A.Paplauskas po savo auklėtinės pralaimėjimo: rusė yra topų topas

Pirmoje kvalifikacinėje imtyje Kamilė Gaučaitė (76 kg) neprilygo tituluočiausiai turnyro dalyvei Natalijai Vorobjovai. Olimpinė čempionė iš Rusijos pasiekė pergalę mentėmis.

„Nėr ko norėti, Vorobjova yra topų topas, siekiamybė. O Kamilė tik šiemet pabėgo iš jaunimo amžiaus grupės, manau ateityje ji dar parodys savo gebėjimus. Taip pat esu beveik tikras, kad Vorobjova pateks į finalą ir suteiks Kamilei galimybę kovoti paguodoje”, – per daug nenusiminė pirmasis K.Gaučaitės treneris Arūnas Paplauskas.

Kaip ir buvo tikėtasi, N.Vorobjova pateko į finalą ir suteikė Kamilei bronzinį šansą. Deja, pasaulio vicečempionė Aline Rotter Focken iš Vokietijos neleido suabejoti savo autoritetu.

Žvilgsnis į ateitį

Svoryje iki 59 kilogramų Ineta Dantaitė rezultatu 0:10 nusileido Julijai Pisarenka (Baltarusija). Panelė į Europos čempionatą vyko kaip ateities projekto dalis. Ineta stengėsi, kovojo. Šiaulietei reikšti pretenzijas nebūtų sąžininga. Tiesiog jaunai atletei kol kas trūksta fizinės jėgos bei patirties. Tie dalykai atkeliauja su laiku. Būkime kantrūs, mergaitei vos 19-ka.

Bemaž tas pats pasakytina apie Kamilę Šernauskaitę (53 kg). Tikėtina, kad treneriai devyniolikmetei nekėlė ypatingų reikalavimų, o, kaip ir jos komandos draugei Inetai Dantaitei, organizavo įvadinę pamoką į aukščiausio lygio varžybas. Kelionė į savotišką imtynių Haute couture.

Pirmoje kvalifikacinėje imtyje Kamilė mėgino įgnybti patyrusiai lenkei Katarzynai Krawczyk. Iš dalies jai pavyko – ji vienintelė iš komandos po gražios atakos privertė lenkaitę bėgti už kilimo ir iškovojo tašką. Dvylika metų vyresnė kaimynė atsigriebė su kaupu – dukart Europos čempionatų prizininkė nugalėjo 12:0.

Visi moterų imtynių komandos rezultatai:

WW – 53 kg kval. Katarzyna KRAWCZYK (POL) – Kamilė ŠERNAUSKAITĖ 12:1

WW – 76 kg paguoda Kamilė GAUČAITĖ – Aline ROTTER FOCKEN (GER) 0:10
WW – 76 kg kvalif. Kamilė GAUČAITĖ – Natalija VOROBJOVA (RUS) pral. mentėmis
WW – 68 kg 1/4 finalo Adela HANZLICKOVA (CZE) – Danutė DOMIKAITYTĖ pral. mentėmis
WW – 59 kg 1/4 finalo Ineta DANTAITĖ – Julija PISARENKA (BLR) 0:10

Valdas Malinauskas