Bukarešte vykusiame UWW kategorijos tarptautiniame graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyre Vilius Savickas (67 kg; 9 dal.) ir Konstantinas Kešanidi (63 kg; 8 dal.) iškovojo bronzos medalius!

V.Savickas kvalifikacijoje įveikė izraelietį Rasulą Israpilovą (7:2), tačiau ketvirtfinlį pralaimėjo moldavui Aleksejui Hohlovsčiui (3:8). Kitas dvi imtis Vilius baigė anksčiau laiko – paguodoje nepasigailėjo ukrainiečio Mykytos Chochlačiovo (8:0), o imtyje dėl bronzos nušlavė estą Remą Ojastę (11:0).

K.Kešanidi burtų valia kovas pradėjo ketvirtfinalyje. Pirma imtis nebuvo sėkminga – vilnietis nusileido finalininkui iš Moldovos Cornelui Rusu (0:6). Bronzinėje imtyje Konstantinas pranoko Viktorą Petenyko iš Vengrijos (10:0).

Kiek nepasisekė Eimantui Vilimui (72 kg; 11 dal.), kuris iš keturių laimėjo dvi kovas ir tenkinosi penkta vieta (11 dal.).

“Visose dvikovose Eimantas dantimis kabinosi už pergalės, joniškiečiui šiek tiek pritrūko aukštesnio lygio varžybų patirties. Jo varžovai ne vieną kartą yra dalyvavę Europos čempionatuose, o bronzą iškovojęs vengras yra šių metų savo šalies vicečempionas tarp suaugusių, – varžybas trumpai komentavo treneris Olegas Antoščenkovas. – Nedidelė klaidos lėmė, kad aukščiau trečios vietos nepakilo Vilius ir Konstantinas. Jiems, kaip ir visai komandai, teks stiprinti darbą parteryje“.

Turnyre Rumunijoje Damianas Matveiko (82 kg; 9 v./10 dal.) ir Mindaugas Venckaitis (87 kg; 6 v./6 dal.) pralaimėjo pirmąsias imtis.   

Varžybose kovojo 88 atletai iš 15 valstybių.

Valdas Malinauskas