Šiauliuose startavo Lietuvos imtynių čempionatas. Pirmą varžybų dieną ant imtynių kilimo kovojo moterų imtynių atstovės ir laisvųjų imtynių meistrai.

Visgi pajėgiausi imtynininkai ir imtynininkės atvyko į Šiaulius, kur tikrino savo jėgas prieš Norvegijoje spalio mėnesį vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Merginos buvo motyvuotos, visos varžėsi ne tik dėl čempionato medalių. Jos žinojo, kad pajėgiausios atletės suformuos rinktinės branduolį ir atstovaus mūsų šaliai pasaulio čempionate. Po kiek daugiau nei mėnesio į Oslo vyks penkios Lietuvos čempionės“, –  apie konkurenciją rinktinėje kalbėjo treneris Aivaras Kaselis.

Moterų imtynių čempionate eilinį kartą spindėjo garsiausia šalies imtynininkė Danutė Domikaitytė (68 kg), kuri lyderės pozicijos neužleidžia jau dešimtmetį.

Savo meistriškumą įrodė ir nugalėtojomis tapo Gabija Dilytė, Kamilė Šernauskaitė, Ineta Dantaitė, Iveta Česnauskaitė ir Kamilė Gaučaitė.

Beveik visos čempionės yra Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės.

Dėl apribojimų varžybas teko surengti neįprastu laiku, todėl ne visi atletai ir atletės tinkamai spėjo pasiruošti. Būtent dėl to čempionate varžėsi kiek mažiau nei įprasta – tik apie šešiasdešimt – laisvųjų imtynių meistrų.

Čempionų titulus laimėjo jau patyrę favoritai Lukas Krasauskas, Edgaras Voitechovskis, Karolis  Buslys, Domantas Pauliuščenko bei Tomas Baracevičius.

Galingai ant kilimo kovojo jaunesni atletai Vadimas Petrauskas, Paulius Leščiauskas ir Vilius Mikalauskas. Su pastaraisiais perspektyviais sportininkais siejamos šalies laisvųjų imtynių viltys.  

Žiūrovus eilinį kartą  stebino  penkiasdešimt šešerių pagėgiškis Antanas Merkevičius, kuris gan sėkmingai kaunasi pagrindinėse šalies varžybose. Šiais metai jis tapo Lietuvos vicečempionu.

2021 metų Lietuvos moterų imtynių čempionėmis tapo:

50 kg Gabija Dilytė (Šiauliai)

53 kg Kamilė Šernauskaitė (Šiauliai)

57 kg Ineta Dantaitė (Šiauliai)

62 kg Iveta Česnauskaitė (Šiauliai)

68 kg Danutė Domikaitytė (Šiauliai)

76 kg Kamilė Gaučaitė (Šiauliai)

 

2021 metų Lietuvos laisvųjų imtynių čempionais tapo:

57 kg Eduard Dešankov (Klaipėda)

61 kg Karolis Buslys (Kaunas)

65 kg Abdulaev Aripgadžijev (Vilnius)

70 kg Tomas Baracevičius (Klaipėda-Vilkaviškis)

74 kg Vadim Petrauskas (Klaipėda)

79 kg Paulius Leščauskas (Kelmė)

86 kg Domantas Pauliuščenko (Raseiniai)

92 kg Edgaras Voitechovskis (Klaipėda)

97 kg Lukas Krasauskas (Klaipėda-Vilkaviškis)

125 kg Vilius Mikalauskas (Klaipėda-Kelmė)