Pontevedroje (Ispanija) startavusiame pasaulio imtynių U23 čempionate pirmąsias kovas pralaimėjo visi mūsų šalies klasikai.

Aistis Liaugminas kvalifikacinėje imtyje svoryje iki 77 kilogramų rezultatu 0:3 nusileido Sajanui Sajanui iš Indijos.

Svorio kategorijos iki 72 kilogramų kvalifikacijos pirmame kėlinuke Eimantas Vilimas ilgą laiką dominavo prieš kirgizą Adilkhaną Nurlanbekovą, tačiau prieš pertraukėlę patyrė traumą.

„Eimantas atrodė žvaliai, ilgą laiką pirmavo, tačiau, senkant paskutinei pirmo kėlinio minutei, kryptelėjo koją. Tikėjomės, kad pertraukėlės metu pavyks numalšinti skausmą, tačiau tik prasidėjus antrajam kėlinukui Eimantas dėl čiurnos traumos negalėjo tęsti dvikovos”, – po kovos komentavo treneris Saulius Liaugminas.

Visiškai netinkama linkme pakrypo Viliaus Savicko (67 kg) akistata su Seyedu Sohrabiu iš Irano. Šių metų pasaulio jaunimo (U20) čempionato prizininkas blokavo Viliaus iniciatyvas atlikti „petį” ir išvengė „suktuko”. Po lietuvio išpuolių iranietis neskubiai, bet metodiškai rinko taškus bei iškovojo pergalę rezultatu 0:8.

Mindaugui Venckaičiui (97 kg) varžovas tikrai buvo įkandamas. Tauragiškis nuo pirmų sekundžių vaikė ukrainietį Valentyną Shkliarenko, iškovojo tašką ir galimybę atakai parteryje.

„Mindaugas buvo arti premijinių dviejų taškų, tačiau nepakankamai sudirbo kojomis”, – pastebėjo treneris S.Liaugminas.

Šis „nesudirbimas kojomis” mūsų atletui kainavo brangiai. Antroje dvikovos dalyje tašką už lietuvio pasyvumą uždirbo ukrainietis ir  iškovojo pergalę (1:1) pagal papildomus kriterijus.

Tik Viliaus Savicko varžovas pateko į pusfinalį ir bent iki antradienio vakaro išsaugojo lietuviui viltį kovoti dėl bronzos.

Pasaulio imtynių U23 čempionatai rengiami nuo 2017 metų. Pirmame šios amžiaus grupės čempionate, vykusiame Lenkijos Bydgoszcz mieste, bronzos medalius iškovojo Danutė Domikaitytė ir Mantas Knystautas. Tai kol kas vieninteliai lietuvių apdovanojimai, iškovoti pasaulio imtynių U23 čempionatuose.

Mūsų šalies atletų rezultatai:

GR – 67 kg 1/8 Finalo Vilius SAVICKAS – Seyed Danial Seyed Shamsollah SOHRABI (IRI) 0:8

GR – 72 kg Kvalif. Eimantas VILIMAS – Adilkhan NURLANBEKOV (KGZ) 6:7 (trauma)

GR – 77 kg Kvalif. Sajan SAJAN (IND) – Aistis Liaugminas 3:0

GR – 97 kg 1/8 Finalo Mindaugas VENCKAITIS – Valentyn SHKLIARENKO (UKR) 1:1 (pralaimėjimas pagal papildomus kriterijus)