LAPKRIČIO 12-13 dienomis Šiauliuose vyks tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių jaunimo turnyras. Varžybose galynėsis 17-20-ies metų merginos ir klasikai.

„Turnyrą su federacija organizuojame nuo 2002 metų. Pirminis tikslas buvo ruošti tuomečius jaunius dviems olimpiniams ciklams, iki Pekino olimpinių žaidynių. Turėjome būrį gabių ir talentingų imtynininkų, kuriems trūko aukšto lygio varžybų. Mūsų sumanymas pasiteisino – netrukus į Lietuvą jaunieji imtynininkai pradėjo gabenti Europos čempionatų medalius. Kaip ant mielių augo Aleksandro Kazakevičiaus, Laimučio ir Svajūno Adomaičių, Valdemaro ir Edgaro Venckaičių, Aleksejaus Školino, Roberto Budrio ir kitų jaunų atletų meistriškumas. Kiek vėliau geras tradicijas perėmė Artūras Jankauskas ir Aldas Lukošaitis. Turnyras sulaukė tarptautinio dėmesio, tapo populiarus, todėl nusprendėme ir toliau jį plėtoti. Tiesa, varžybas kasmet koregavome pagal poreikius, įsiklausydavome į mūsų trenerių rekomendacijas. Todėl kaitaliojosi ne tik sistema – nuo individualių kovų iki komandinių turnyrų, bet ir amžiaus grupės. Laikui bėgant, prie klasikų prisijungė moterų imtynių atstovės, savo jėgas išbandė laisvūnai”, – imtynių turnyro užuomazgas mena Lietuvos imtynių federacijos garbės prezidentas Rimantas Bagdonas.    

Per visą turnyro gyvavimo istoriją, varžybos, vis dėlto, vieną kartą neįvyko.

„Prieš du metus dėl šalyje paskelbtos pandemijos ir įvestų ribojimų varžybas teko atidėti. Todėl ir matematika nesueina – dvidešimtas turnyras turėjo vykti pernai, bet  nusikėlė į šiuos metus. Iš esmės galėjome ir tuomet surengti, bet be svečių. Būtų turnyras dėl varnelės. Tai buvo nemaloni gamtos išdaiga, tikiuosi, ateity nepasikartos”, – vylėsi vienintelis šalies pasaulio imtynių čempionas.   

Šiemet į tarptautinį R.Bagdono imtynių turnyrą ketina atvykti dešimties valstybių komandos.

Varžybos vyks Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje (Vilniaus g. 297)

PROGRAMA

Lapkričio 12, šeštadienis

10.30 – 16.30                      Preliminarios kovos, paguoda;

16.30 – 17.00                      Sveikinimų ceremonija;

17.00 – 20.00                     Finalai, apdovanojimai.

Lapkričio 13, sekmadienis

10.30 – 15.30                     Preliminarios kovos, paguoda;

16.00 – 18.00                     Finalai, apdovanojimai.