Druskininkuose vykusiose tarptautinėse UWW kategorijos graikų-romėnų imtynių varžybose nugalėtojo titulą iškovojo Martynas Nemsevičius!

Lietuvis pirmame svorio kategorijos iki 87 kilogramų rate rezultatu 4:1 įveikė šveicarą Damianą Von Euwą, o kitame etape lygioje kovoje rezultatu 6:6 pagal papildomus kriterijus palaužė daugkartinio pasaulio ir Europos U23 čempionatų prizininko Szymono Szymonowicziaus iš Lenkijos pasipriešinimą.

Finalinėje imtyje 27-erių Martynas rezultatu 5:1 nugalėjo keturiais metais vyresnį lenką, pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoją Arkadiuszą Kulynyczių ir iškovojo tarptautinio imtynių turnyro „Druskininkai Cup“ bronzą!

Turnyro sidabro medalius iškovojo sunkiasvoris Romas Fridrikas (130 kg) ir Paulius Galkinas (77 kg).

P.Galkinas publiką nudžiugino efektingu metimu – jo techninis veiksmas imtyje su lenku Patryku Bednarzu paskutinėmis pirmo kėlinuko akimirkomis buvo įvertintas penkiais taškais.

Turnyro eigoje daugiau tokio rezultato niekam nepavyko pakartoti. Antrame ir trečiame ratuose Paulius pranoko švedus Alexanderį Gustafssoną (1:1) ir Simoną Borkenhageną (4:0).

Lemiamoje imtyje klaipėdiečiui teko pripažinti prancūzo Johnny Buro pranašumą (2:4).

Sunkiasvoris Romas Fridrikas dominavo imtyje prieš rumuną Ištvaną Berejų (3:1). Nugalėto varžovo tautietis Alexucas Ciurariu dėl traumos atsisakė kovos.

Finale Romas grūmėsi su Estijos imtynių legenda 38-erių Londono olimpinių žaidynių vicečempionu bei dukart pasaulio čempionu Heikiu Nabiu. Po kelių metų pauzės sugrįžęs ant imtynių  kilimo estas sunkiai gaudė orą, tačiau sugebėjo atlikti Romui pergalingą veiksmą parteryje – ridenimą – ir iškovojo auksą. Romas tenkinosi sidabro medaliu.

Mindaugo Venckaičio  (97 kg) pergalė prieš švedą Oskarą Johanssoną (5:1) garantavo tauragiškiui vietą ant bronzinės pjedestalo pakylos.

Varžybose rungėsi 85 klasikas iš 14-os valstybių. Dar vienas atletas – Jamalas Valizadehas iš Irano – turi karo pabėgėlio statusą bei buvo deleguotas tarptautinės imtynių federacijos.

Po varžybų dauguma atletų lieka Druskininkuose, kur kurorto LSC sporto komplekse „Druskininkai” dalyvaus dešimties dienų treniruočių stovykloje.