Kapošvare (Vengrija) vykusiame Europos jaunių (iki 15 metų) imtynių čempionate Benediktas Bubelevičius iškovojo bronzos medalį!

Graikų-romėnų imtynių turnyre svoryje iki 68 kilogramų mūsų šalies atletas laimėjo keturias dvikovas iš penkių ir, vienąsyk suklupęs, užėmė trečią vietą.

Vilniaus Ozo gimnazijos auklėtinis tris kovas pergalingai baigė ankščiau laiko

Benediktui neprireikė nė keturių minučių, kad kvalifikacijoje ant menčių patiestų austrą Christopherį Szentkiralyjų, o mažajame finale mūšyje dėl bronzos Mardo Aermusą iš Estijos.

Aštuntfinalyje B.Bubelevičius aiškia persvara anksčiau laiko sutriuškino kroatą Davidą Vilką (8:0).

Ketvirtfinalio dvikovoje iš Šiaulių rajono kilęs vaikinas išplėšė pergalę prieš  praeitų metų Europos U15 vicečempioną Ismailą Bereketą iš Turkijos (4:3).

Vienintelę nesėkmę mūsų šalies klasikas patyrė imtyje su praeitų metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoju Ferencu Budaju iš Vengrijos (0:8).

Dėkingumas pirmajam treneriui

Pirmasis B.Bubelevičiaus treneris yra prieš tris metus Anapilin iškeliavęs Valdas Jasotis. Pasak rinktinės trenerio olimpinio prizininko Aleksandro Kazakevičiaus, jaunuolis iki šiol jaučia didžiulį dėkingumą ir pagarbą savo pirmajam treneriui.

„Jauniems sportininkams patinka savo telefono ekrane matyti įkeltus įvairius gražius vaizdelius, o Benedikto telefono užsklandoje aš netyčia pamačiau jo pirmojo trenerio nuotrauką. Matyt taip vaikinas išreiškia savo dėkingumą. O gal, žiūrėdamas į jį, prisimena patarimus, kurie padeda dvikovose. Tai daug ką pasako apie vaikiną“, – svarsto A.Kazakevičius.

„Labai labai gaila, kad visą gyvenimą imtynėms atidavęs Valdas Jasotis nesulaukė atlygio dar jam esant gyvam. Jis labai rūpinosi auklėtiniu, daug važinėjo į įvairias varžybas, aukojosi tiesiogine prasme. Benedikto medalis būtų jam deramas atlygis už vargą ir rūpestį. Galiu tik pridurti, kad Šiaulių rajonas nėra lepinamas Europinio lygio sportiniais laimėjimais, todėl tai didžiulė šventė visiems mūsų krašto imtynių ir, apskritai, sporto mylėtojams“, – olimpiniam prizininkui antrina Šiaulių rajono treneris Alvydas Tilenis, kuris puikiai prisimena V.Jasočio rūpestį auklėtiniu ir jų stiprų tarpusavio ryšį.

Laisvūnų siurprizas

Tarp komandų Lietuvos laisvūnai užėmė aštuntą vietą (24 ekipos), o klasikai, nepaisant B.Bubelevičiaus bronzos,  čempionate finišavo laipteliu žemiau – devintoje vietoje (25 ekipos). Tai pirmas kartas, kuomet pagal UWW skaičiavimo metodiką, komandinis mūsų šalies laisvūnų rezultatas pranoko graikų-romėnų imtynininkų rezultatą. Tokią statistiką lėmė tai, kad net keturi laisvūnai pateko tarp dešimties geriausių atletų svoriuose.

Gretos Usinovič pergalės prieš Tamarą Cvetkoską iš Makedonijos vilnietei garantavo aštuntą vietą, o kukli merginų delegacija liko dvidešimtoje pozicijoje tarp  24 ekipų.

Kiti mūsų šalies atletų ir atlečių rezultatai:

Graikų-romėnų imtynės (GR); LTU komanda – 9 vieta (25 komandos)

Sv.kat. Vieta Vardas / pavardė Dalyvių sk.
38 18 Domantas Merkelis 25
38 22 Mykolas Kazėnas 25
44 16 Rosvaldas Jokubauskas 26
48 26 Vakaris Šakėnas 26
52 18 Ronaldas Pogoželskis 29
52 25 Mangirdas Bazdžiūnas 29
57 10 Emilis Neverauskas 23
57 13 Kernius Kurmilevičius 23
62 14 Ričardas Taujanskis 21
68 3 Benediktas Bubelevičius 26
85 9 Julius Gikaras 18

 

Moterų imtynės (WW); LTU komanda – 20 vieta (24 komandos)

Sv.kat. Vieta Vardas / pavardė Dalyvių sk.
58 8 Greta Usinovič 21
66 15 Greta Tverskytė 17

 

Laisvosios imtynės (FS); LTU komanda – 8 vieta (24 komandos)

Sv.kat. Vieta Vardas / pavardė Dalyvių sk.
38 11 Ilja Jakovlev 19
38 19 Hubertas Petras Pavliukas 19
52 20 Klaidas Dilda 22
62 7 Martynas Pliakus 23
68 7 Aidas Šarūnas 18
75 8 Valerij Golovatyj 17
85 7 Arnas Jokimčius 16