Rugsėjo 26–27 d. Šiauliuose vyks tradicinės imtynių varžybos – 12-asis tarptautinis imtynių festivalis „Sun City Open“ ir 23-čias pasaulio čempiono Rimanto Bagdono taurės turnyras.
Apie artėjančią imtynių šventę papasakojo vienas šių varžybų organizatorių Aivaras Kaselis.
- Treneri, kokie pagrindiniai šių turnyrų tikslai?
- Plėtojame santykius su tarptautine bendruomene, su rinktinėmis. Šiais metais atvyksta keturios nacionalinės rinktinės, kurios ruošiasi pasaulio U23 čempionatui Serbijoje. Taip pat ruošiasi ir mūsų visa komanda. Tik Kamilė Gaučaitė dėl amžiaus cenzo iškrenta iš konteksto.
- Savaitgalį vienu metu net dvejos varžybos ir daug amžiaus grupių bei svorio kategorijų. Įneškite daugiau aiškumo, kalbant apie Rimanto Bagdono turnyrą ir „Sun City Open“.
- Bagdono turnyro dalyvių amžius U20, U23 ir suaugę. „Sun City Open“ – U15 ir U17. Toks modelis pasitvirtino, jį naudoja skandinavai, jie gerai daro ir viskas pavyksta. Nes realiai po pasaulio čempionato rinktinių pirmi numeriai skiria dėmesį poilsiui, todėl į Šiaulius tikimės atvykstant antrus-trečius numerius. Mes akcentuojame į U23 amžiaus grupę, nes datos ypatingai geros varžyboms ir stovykloms.
- Prieš kelis metus turnyras buvo sulaukę komandą iš Korėjos. Gal ir šiemet kažkas iš egzotiškų valstybių atvyks?
- Laukėme. Buvo pem ant pem, kad atvyks Kataras, bet dėl tam tikrų aplinkybių, sužinojau, kad nesulauksime.
- Draugaujate su pajėgiais kirgizais?
- Jie, pamatę mane, jau kokius penkis kartus prišokdavo, per petį patapšnodvo ir pažadėdavo. Pažįstų jų vyriausiuosius trenerius, galiausiai, jie prasitaria, kad jiems per toli. Gal reikia dažniau pas juos vykti? Tie, pas ką mes nuvažiuojame, dažniausiai atvažiuoja pas mus.
- Gal pajėgias komandas prizinis fondas sugundytų?
- Bus prizų pagal mūsų išgales. Ne tik sportininkams, bet ir tiems, kas prie organizavimo prisidėjo.
- Gal rėmėjų eilės susidarė?
- Su rėmėjais sunku. Labai sunku.
- Pavyko kažkiek surasti?
- Kaip visada, miestas. Trys miesto sporto organizacijos su mano Saulės miesto atletikos klubu kartu, Rimantas Bagdonas prisideda. „Atžalynas“ kuruoja „Sun City Open“, gimnazija – R.Bagdono turnyrą, visais kartu rūpinasi klubas. Klubas – tai vaikai, tėvai, kurie daug padeda salės paruošime.
- Rėmimas natūra.
- Taip, bet pavertus pinigais, tai labai dideli pinigai gautųsi.
- Neretai pamini skandinavų modelį. Kuo jis ypatingas?
- Žiauriai geros bendruomenės. Labai noriu, kad pradėtų mūsų greičiau taikyti skandinavų mąstymą. Jų pagalba savo vaikams, savo treneriams yra pavyzdinė. Jiems normalu, tarkim, ne tik leisti vaiką sportuoti ir kažko reikalauti, bet daug svarbiau nuvežti į varžybas arba, tiesiog, važiuoti kartu, būti kartu, palaikyti komandas, sirgti už savo vaikus, tiesti kilimus ir atlikti kitus fizinių jėgų reikalaujančius darbus, taip pat virti sriubas ir košes. Skandinavai tą daro ir džiaugiasi visi kartu.
- Nuo tai priklauso?
- Nuo santykių, nuo tėvų įtraukimo į bendrą veiklą.
- Suprantu, jog iš esmės, nuo trenerio priklauso. Kas kitas suburs?
- Na, panašu (juokiasi).
- Puikiai lietuviškai kalbantis ir dažnas svečias Lietuvoje švedas Samuelis Erikssonas sukasi kaip vijurkas, nuolatos matomas varžybose bendraujantis su komandų vadovais. Gal iš jo semiesi patirties?
- Gerų dalykų semiamės vieni iš kitų. Jo turnyras irgi auga. Šiemet jo turnyre Umea Wrestling Battle kovos apie 700 atletų ir atlečių. Visuomet prieš jo varžybas salė pilna savanorių. Nėra samdomų darbuotojų, tik tėvai! Gamina maistą, pardavinėja atributiką, tampo visa varžyboms reikalingą įrangą. Vienas tėvų man pasiūlė varžybų metu naudoti jo privataus golfo klubo autobusiuką. Sako, kad patogiau būtų su komanda iš viešbučio į salę ir po miestą važinėtis. Tėvai didžiuojasi tuo, kad gali prisidėti ir padėti.
- Paminėk merginas, kurios šiuo metu po padidinamu stiklu ruošiasi paskutiniams šių metų startams.
- Pasaulyje nedalyvavusi Vestina Danisevičiūtė, kuri smagiai konkuruoja su Gabija Dilyte ir Laura Stanelyte. Pati Gabija pareiškė norą dalyvauti. Nepamirškime, ji jauna, U23 metų amžiaus grupėje turi dar dviejų metų rezervą, mes suaugusių čempionatuose iš jos per daug reikalaujame. Ina Alimova, kuri įvykdo visas užduotis. Apie ją atskira kalba. Ji iš Ukrainos į Lietuvą atvyko viena, be jokio užnugario. Be jokių santaupų.
- Inna pasižymi puikiu fiziniu pasiruošimu.
- Taip, bet tam reikia tinkamai maitintis.
- Daug dėmesio merginoms. Tark kelis žodžius apie vaikinų turnyrą.
- Pavyko sutartu su labai gerais vokiečiais, atvyks estai, norvegai ir labai daug latvių.
- Kiek šalių laukiama?
- Suskaičiavome, dvylika.
- Kiek dalyvių registravosi?
- Paraiškose 204 pavardės.
- Dėkui, gerų varžybų.
Valdas Malinauskas
VARŽYBŲ PROGRAMA
Varžybų vieta – Šiaulių sporto gimnazija (Vilniaus g. 297)
Varžybų data – rugsėjo 26-27 d.
10:00 – 18:00 preliminarios ir paguodos kovos:
18:00 – 20:00 finalai, apdovanojimai.
Įėjimas žiūrovams – nemokamas